Společnost Samsung nemá problém pracovat na několika telefonech najednou. Na začátek příštího měsíce připravuje uvedení letošní generace svých skládacích telefonů, ale zároveň dělá i na modelech střední třídy s nižší cenou. Tyto stroje najedeme v sériích Galaxy M a Galaxy A. Několik kousků ze sérií M a A se už letos dostalo také na trh. Mezi prvními telefony z těchto řad byly v březnu/marci představeny modely Galaxy A53 a Galaxy A33. Po nich přišel na trh model Galaxy A23 4G a následně i telefon Galaxy M33 s velkou baterií. Kromě modelu A23 všechny zmíněné stroje podporují 5G sítě. Nyní ale víme, že se na trh chystá i model Samsung Galaxy A23 5G.

Některé ze specifikací modelu Samsung Galaxy A23 5G

Telefon Samsung Galaxy A23 5G prošel podle stránek MySmartPrice americkou certifikací FCC v několika variantách s různými kódovými označeními. Tyto varianty se od sebe liší především podporou pásem 5G a také tím, že mají buď hybridní slot pro SIM kartu a SD kartu a nebo dva sloty pro SIM karty. Certifikace dále potvrdila podporu dvoupásmové Wi-Fi a Bluetooth 5.0 LE. Ve výpisu je zmíněna i podpora NFC.

Kromě toho také zjistíme, že telefon Samsung Galaxy A23 5G podporuje rychlé nabíjení s výkonem 25 W, což je u telefonů společnosti Samsung dlouhodobý standard. Podle nákresu, který je k certifikačnímu výpisu připojený vidíme, že modul hlavního fotoaparátu má čtyři snímače. Tipaři odhadují, že jde o 50 MPix, 8 MPix a dva 2 MPix senzory. Přední kamera prý má 13 MPix.

K dalším parametrům, o kterých víme, patří baterie s kapacitou 5000 mAh a také procesor Snapdragon 695, se kterým prošel telefon testy Geekbench. Testovaný byl i se 4 GB operační paměti a operačním systémem Android 12 s nadstavbou One UI 4.1. Očekáváme, že model Galaxy A23 5G se kromě Spojených států bude prodávat i na evropském a indickém trhu a na jeho oficiální představení dojde už brzy.