Telefon OnePlus 10T se na síti probírá už hezky dlouho. Vzhledem k tomu, že o něm víme snad už všechno, bude jeho oficiální představení pouhou formalitou. A právě tady je zakopaný pes. Víme sice, že na uvedení dojde ještě v tomto měsíci, ale stále netušíme kdy přesně. Co se týče globálních trhů, a to hlavně evropských, je termín uvedení zatím záhadou. A to i přesto, že známe cenu, za kterou se bude prodávat v Británii. Ovšem je tu i indický trh, kde se už termín představení lehce rýsuje.

Uvedení telefonu OnePlus 10T v Indii a jeho očekávaná cena

Momentálně termín uvedení OnePlus 10T na indickém trhu exkluzivně odhalují stránky MobilesTalk. Podle nich dojde na představení 3. srpna/augusta. Tento termín je tak trochu v rozporu s tím, co dříve naznačovali jiní tipaři. Ti tvrdili, že je možné, že výrobce nový model představí někdy kolem 25. července/júla. A je také nutno podotknout, že OnePlus nemusí telefon představit paralelně jak v Indii, tak třeba v Evropě. Berme proto tuto informaci jen jako orientační.

V souvislosti s termínem uvedení OnePlus 10T v Indii se také dočteme, že tam půjde do prodeje výhradně na jejich Amazonu v barevných variantách Jade Green a Moonstone Black. Černou variantu pořídíme jen ve verzi s 16 GB operační paměti a 512 GB interního úložiště. Zelená varianta dostane 8/12 GB RAM a 128/256 GB vnitřní paměti. Tipaři také uvádějí, že verze s 16 GB RAM se bude zřejmě prodávat jen v Indii a Číně a na další globální trhy se prý vůbec nemusí dostat. K tomu ještě přidáme i indickou cenu, která může začínat na 40000 rupiích, což je zhruba 500 dolarů.

Mezi specifikacemi OnePlus 10T najdeme 6,7 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Pohání jej procesor Snapdragon 8+ Gen1, baterie má kapacitu 4800 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 150 W. Hlavní trojitý fotoaparát tvoří 50 MPix, 16 MPix a 2 MPix senzory a přední kamera má 32 MPix. Operačním systémem je Android 12.