Skládací telefony společnosti Samsung patří k tomu nejlepšímu, co na trh v tomto segmentu najdeme. Nakonec produkují je už dlouho a s každou novou generací se je snaží vylepšit. Jejich uvedení výrobce zpravidla plánuje na druhou polovinu roku, takže i letos na začátku příštího měsíce nám je naservíruje. Společné představení skládacích telefonů je plánováno pro oba modely, tedy Galaxy Z Fold 4 a Samsung Galaxy Z Flip 4. O obou telefonech toho tipaři zveřejnili už docela dost, ale protože se jejich uvedení blíží, znovu se podíváme na véčkový model.

Samsung Galaxy Z Flip 4 na nových rendrech

O skládacím véčkovém telefonu Samsung Galaxy Z Flip 4, díky nedávno uniklým reálným fotkám víme, že se jeho celkový design nijak radikálně nezmění. Přesto je několik detailů, který výrobce přepracoval. To v podstatě potvrdily i nové renderované obrázky, které uvedly stránky 91Mobiles. Podle nich se zdá, že letos je rám telefonu poněkud plošší než loni. Dále i tlačítka jsou mírně větší a modul hlavního fotoaparátu více vystupuje nad povrch zadního panelu. I tělo se na renderech zdá tlustší než u loňského modelu.

Plošší rám a větší tlačítka jsou v podstatě jen kosmetické úpravy, ale tlustší tělo naznačuje, že Samsung Galaxy Z Flip 4 má baterii s větší kapacitou než loni. A právě na toto vylepšení už několikrát upozorňovali i tipaři, kteří tvrdí, že kapacita baterie letos narostla na 3700 mAh. Je to sice pořád méně než u klasických telefonů, ale přece jen skládací telefon vyžaduje pro uložení baterie poněkud jinou konstrukci těla. Ale vraťme se ještě i k barvě telefonu, ta je letos také sytější a výraznější. Navíc tipaři odhadují, že i letos se dočkáme verze Bespoke Edition, která nabízí uživatelské přizpůsobení barvy panelu ještě před koupí telefonu.

A v závěru si ještě v rychlosti shrneme hlavní parametry véčkového modelu Samsung Galaxy Z Flip 4. Vnitřní displej je typu sAMOLED s úhlopříčkou 6,7 palce, FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Vnější obrazovka má úhlopříčku 2,1 palce. Telefon pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1 s až 12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Akumulátor s již zmíněnou kapacitou podporuje 25 W nabíjení. Hlavní fotoaparát tvoří dva 12 MPix senzory a přední kamery má 10 MPix snímač.