Další prázdninový týden pomalu končí. Ale jako každou neděli je před námi ještě naše pravidelná rubrika s notoricky známým názvem Vychytávky z Číny. A vy jistě už tušíte, co vás čeká. Ano, opět jsme za vás prošli čínské e-shopy a vybrali tři gadgety, které nejsou drahé, za to jsou praktické.

Jestliže se minulé Vychytávky z Číny zaměřily na naše dvoustopé a čtyřstopé mazlíky, dnešní díl se ponese v duchu miniatur. Takže pokud hledáte praktické gadgety, které jsou zároveň velikosti menší než malé, jste na správné adrese. Podíváme se na miniaturní bezdrátová sluchátka, pidi kameru a záznamník zvuku a na velmi malou domácí bezpečnostní kameru.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Téměř neviditelná TWS sluchátka

Skutečně bezdrátová sluchátka už dávno nejsou žádnou novinkou. Na trhu jich je spousta od těch nejlevnější až po ta skutečně drahá. Sama o sobě jsou tato sluchátka zpravidla malá, ale my jsme pro vás našli ta snad úplně nejmenší. Po nasazení do ucha jsou téměř neviditelná. Zároveň mají ergonomický design, takže ani jejich delší používání není problém. Navíc váží jen 2,9 gramu. Pro spárování s telefonem je tu připravený Bluetooth a na jedno nabití sluchátka vydrží 4 až 6 hodin přehrávání hudby. Cena těchto miniaturních sluchátek ve slevě začíná na 17,42 dolaru.

Přívěsek pro nahrávání zvuku a videa

Další miniaturou v dnešní nabídce je rekordér pro záznam zvuku a videa. Je tak malý a lehký, že jej můžete nosit jako přívěšek na krku. Má tvar kapky, kdy v její horní části je malá kamera a na hranách tlačítka pro ovládání a USB-C port pro nabíjení. Nabíjení trvá zhruba 1,5 hodiny a nahrát můžete až 120 minut videa a až 150 minut zvukového záznamu. Kamera má rozlišení 1080p. Cena ve slevě je závislá od kapacity paměti a začíná na 33,32 dolaru.

Malá domácí bezpečnostní kamera

Ti, kteří propadli chytré domácnosti a chybí jim už jen bezpečnostní kamera můžou tento náš poslední tip ocenit. Kamera je skutečně malá s rozměry 29 × 11 × 29 mm při hmotnosti 60 gramů. Má rozlišení 1920 × 1080 pixelů a nahrává video v rozlišení 1080p/30 fps ve formátu AVI. Kamera podporuje noční vidění do vzdálenosti až 5 metrů, nechybí ani detekce pohybu. V nabídce Aliexpress jsou dvě verze, a to bez baterie a nebo s vestavěnou 200 mAh baterií. Od toho se odvíjí i cena, která začíná na 14,90 dolaru.