Značka Poco je králem rebrandů, to asi už všichni dávno víme. V jejich hledáčku je především značka Redmi, která ochotně na přeznačování svých telefonů přistupuje a nemá s ním problémy. Je to hlavně proto, že jak Poco, tak i Redmi jsou sub značkami společnosti Xiaomi. Díky tomu jsme se na globálních trzích v minulém měsíci například dočkali modelů Poco F4 a X4 GT, které jsou ale přejmenovanými telefony Redmi K40S a Redmi Note 11T Pro. A už tu máme další informaci o chystaném rebrandu loňského modelu Redmi Note 10s, který prošel certifikací FCC.

Rebrandovaný Poco telefon má stejné specifikace jako Redmi Note 10s

Podle informace na stránkách Xiaomiui se v certifikační databázi FCC objevil telefon Poco s kódovým označením 2207117BPG. Telefon je certifikovaný na základě předchozí certifikace vydané pro model Redmi Note 10s s kódovým označením M2101K7BNY. Je sice trochu zvláštní, že Poco chce globálně vydat rok starý telefon, ale certifikační výpis opravdu ukazuje, že je tomu tak.

Certifikace potvrdila, že chystaný telefon má tři paměťové konfigurace, a to 4/64 GB, 4/128 GB a 6/128 GB. Na trh půjdou tři barevné varianty, jmenovitě modrá, černá a bílá. Další specifikace jsou s drobnými změnami stejné jako u Redmi Note 10s. Je zřejmé, že Redmi telefon běží na nadstavbě MIUI 12, kdežto Poco stroj už má nadstavbu MIUI 13. Zvýšil se i počet paměťových konfigurací a přibyla modrá barevná varianta. Jinak je vše stejné.

Proto čekáme 6,43 palcový AMOLED displej s rozlišením 2400 × 1080 pixelů a ochranným sklem Gorilla Glass 3. Telefon pohání procesor Helio G95 a baterie má kapacitu 5000 mAh s podporou rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Hlavní fotoaparát je trojitý s 64 MPix, 8 MPix a dvakrát 2 MPix senzory. Přední kamera má 13 MPix. Podle odhadů Poco tento telefon představí někdy v polovině příštího měsíce a snad se už brzy dozvíme také jeho obchodní název, případně i cenu.