Společnost Amazfit je pověstná výrobou chytrých hodinek, které jsou na trhu poměrně úspěšné. Hlavními tahouny v portfoliu jsou produktové řady GTR a GTS, které Amzafit každým rokem inovuje a nabízí v nich novou generaci chronometrů. Letos tomu nebude jinak a po loňských modelech GTR 3 a GTS 3 pro nás výrobce připravuje generaci Amazfit GTR 4 a GTS 4.

Design a některé parametry Amazfit GTR 4 a GTS 4

Dnes se díky stránkám GSMArena podíváme, jak chytré hodinky Amazfit GTR 4 a GTS 4 vypadají a také si prověříme některé z jejich specifikací. Hlavním a na první pohled viditelným rozdílem mezi oběma modely je vzhled. Parametry jsou ale v podstatě velmi podobné.

Nejdříve se podíváme na model Amazfit GTR 4. Má kruhový dotykový AMOLED displej s úhlopříčkou 1,43 palce, rozlišením 466 × 466 pixelů a funkcí Always-on-Display. Na pravé hraně těla je korunka a pod ní tlačítko. Pouzdro hodinek je z hliníkové slitiny ve stříbrné a černé barvě. Do prodeje jdou verze s koženým, silikonovým a nebo nylonovým řemínkem.

Model Amazfit GTS 4 má mírně větší 1,75 palcový AMOLED displej s rozlišením 450 × 390 pixelů, který je obdélníkový se zaoblenými rohy. I v tomto případě je na pravé hraně těla korunka, ale fyzické tlačítko chybí. Hodinky mají tloušťku 9,9 mm a bez řemínku váží 27 gramů. Pouzdro jde na trh v černé, bílé, růžové nebo hnědé barvě a do prodeje jdou hodinky se silikonovým nebo nylonovým řemínkem.

Jak u Amazfit GTR 4, tak i GTS 4 je k dispozici více než 200 ciferníků, včetně AoD verzí a 3D animovaných verzí. Hodinky nabízejí také více než 150 sportovních režimů s automatickým rozpoznáváním a analýzou tréninku. Nechybí ani dvoupásmová GPS s podporou všech pěti globálních polohovacích systémů. Dále je tu nový optický senzor 4PD BioTracker 4.0 PPG pro měření tepové frekvence, SpO2 a úrovně stresu. Hodinky mají i vestavěný reproduktor a mikrofon pro Bluetooth volání a nezávislé přehrávání hudby. Operačním systémem je Zepp OS 2.0. Amazfit GTR 4 mají 475 mAh baterii s až 12 denní výdrží při běžném používání. Model GTS 4 má menší 300 mAh akumulátor se 7 denní výdrží.