Dnes, stejně jako už několikrát dříve, se podíváme na chystané skládací telefony společnosti Samsung. Jejich oficiální představení se blíží, protože výrobce prý plánuje svou prezentační akci Galaxy Unpacked už na 10. srpna/augusta. Na ní kromě skládacích strojů Samsung Galaxy Z Fold 4 a Z Flip 4 uvede i novou generaci hodinek Galaxy Watch 5. A právě proto oba telefony sbírají potřebné certifikace pro uvedení na trh.

Na začátku tohoto týdne získal americkou certifikaci FCC model Samsung Galaxy Z Fold 4 a krátce po něm i véčkový Galaxy Z Flip 4. První z telefonů prošel certifikací s kódovým označením SM-F936U a druhý s označením SM-F721U a SM-F721U1. Certifikační výpisy sice neuvádějí kompletní specifikace, ale přesto si můžeme shrnout, co zatím o chystaných telefonech víme.

Co víme o telefonech Samsung Galaxy Z Fold 4 a Z Flip 4

Začneme nejdříve modelem Samsung Galaxy Z Fold 4. Podle certifikace podporuje všechny sítě, včetně nízké 2G až po mmWave 5G. Certifikace dále potvrdila i podporu Wi-Fi, Bluetooth a NFC. Což ale nepřekvapí, protože přece jen jde o vlajkový stroj. Očekává se i podpora bezdrátového a reverzního bezdrátového nabíjení. Galaxy Z Fold 4 certifikátoři otestovali s kabelovou nabíječkou EP-TA800 a bezdrátovou nabíjecí podložkou EP-N5100. Certifikace potvrdila také podporu stylusu S Pen. Dále můžeme zmínit i použití procesoru Snapdragon 8+ Gen1 s až 12 GB RAM a až 1 TB interního úložiště. Baterie má údajně kapacitu 4400 mAh.

Na rozdíl od modelu Z Fold 4 je model Galaxy Z Flip 4 menším véčkovým zařízením. Má vnitřní 6,7 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. I tento skládací model pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1, který doplní až 12 GB RAM a až 512 GB interní paměti. Má menší baterii s kapacitou 3700 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 25 W. Hlavní fotoaparát má dva 12 MPix snímače s OIS a přední kamera dostala 10 MPix. Hovoří se i o přepracovaném sklápěcím mechanismu. Tipaři dokonce spekulují i o tom, že oba skládací modely budou prvními telefony Samsung s podporou e-SIM.