O tom, že společnost Motorola připravuje nový vlajkový telefon se mluví už hodně dlouho. Na oficiální představení dojde ještě v tomto měsíci a víme, že telefon s interním označením Frontier půjde na trh v Číně jako Moto Edge X30 Pro. Na globálních trzích jej koupíme jako Moto Edge 30 Ultra. Samozřejmě na postu procesoru najdeme čipset Snapdragon 8+ Gen1. Ale dalším z velkých taháků je i 200 MPix primární senzor hlavního fotoaparátu.

Tipaři odhadují, že jde o 200 MPix snímač Samsung Isocell HP1, což v podstatě potvrdila i reálná fotka modulu fotoaparátu telefonu Moto Edge 30 Ultra, která se už také objevila na síti. Samotný 200 MPix může podle informací společnosti Samsung fungovat jako několik různých senzorů díky speciálnímu algoritmu založeném na hlubokém učení. Snímač také podporuje binning 2×2 s výsledným rozlišením 50 MPix a velikostí pixelu 1,28 µm. Dále je tu i podpora binningu 4×4 pro vytvoření jednoho velkého 2,56 µm pixelu s ekvivalentem rozlišení 12,5 MPix. Kromě toho dokáže snímač nahrávat video v rozlišení až 8K při 30 snímcích za sekundu.

Jak fotí 200 Mpix senzor telefonu Moto Edge 30 Ultra?

To jsou zatím jen papírové specifikace, které vypadají skvěle. Ovšem pro všechny, kteří rádi a často telefonem fotí je jistě důležitější, jak ve finále vypadají jejich fotografie. Zřejmě si to uvědomují i zástupci společnosti Motorola, respektive šéf Lenovo China Mobile Business Department, pan Chen Jin, který na Weibo zveřejnil snímek pořízený fotoaparátem modelu Moto Edge 30 Ultra. Jde o aranžovaný snímek kytice, focený v interiéru. My snímek sdílíme komprimovaný, ovšem z Weibo si jej můžete stáhnout v plné velikosti a podrobně prozkoumat.

Chen Jin k fotce doplnil, že byla pořízená v automatickém režimu za pomoci binnování 2×2 s rozlišením 50 MPix a velikostí 13,1 MB. Navíc dodal, že pro ještě lepší vykreslení detailů přidali k automatickému režimu i speciální algoritmus, který právě dokáže vytvořit až 50 MPix snímky. Kromě toho fotoaparát telefonu Moto Edge 30 Ultra také nabídne tři ohniskové vzdálenosti, a to 35 mm, 50 mm a 85 mm. Z těchto údajů plyne, že fotoaparát chystaného telefonu bude na skutečně slušné úrovni.