Značka Nubia sice před pár dny představila dva nové herní stroje ze série Red Magic 7S s vlajkovým procesorem Snapdragon 8+ Gen1, ale pracuje i na dalším telefonu s tímto čipsetem. Jde o model Nubia Z40S Pro, který naváže na model Nubia Z40 Pro ze začátku letošního roku. Představení nového prémiového  telefonu je naplánováno na čínském trhu už na 20. července/júla, takže je ten správný čas dozvědět se něco o jeho specifikacích.

Hlavní fotoaparát telefonu Nubia Z40S Pro

Na čínském Weibo se objevují první oficiální upoutávky na telefon Nubia Z40S Pro, které naznačují, že jedním z hlavních taháků je foto výbava. Jeden z teaserů avizuje, že chystaný telefon dostane na zakázku vyrobený 35 mm primární senzor hlavního fotoaparátu. Teoreticky může jít o vylepšený snímač Sony IMX787 s rozlišením 64 MPix a OIS. Doplní jej 50 MPix širokoúhlý objektiv s AF, který také poslouží jako makro objektiv. A k nim výrobce přidá i 125 mm periskopický teleobjektiv s podporou OIS. Poslední ze senzorů má také prstencový LED blesk pro kvalitnější foto výstupy.

Kromě toho je telefon Nubia Z40S Pro vybavený i novým speciálním algoritmem pro noční snímky ve formátu RAW a vlastními filtry 3D Lut. Další vychytávkou pro fotoaparát je i posuvné tlačítko, které umožní rychlejší přístup k režimu fotoaparátu a rychlejší pořízení fotografií. Teoreticky tedy usnadní například pořizování street fotek.

Podle dalších upoutávek telefon Nubia Z40S Pro pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1, což ale asi nepřekvapí. Displej chystaného stroje je plochý s velmi tenkými rámečky. Je typu AMOLED s úhlopříčkou 6,67 palce, rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 144 Hz. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 66 W. Proslýchá se také, že operační paměť dosáhne až na 16 GB a interní úložiště až na 1 TB. Je tedy jasné, že máme co do činění s opravdu prémiovým telefonem.