Telefon Nothing Phone (1) posledních pár měsíců poměrně dost zaměstnával tipaře, kteří odhadovali jeho specifikace. Ovšem i Carl Pei a jeho tým startupu Nothing nás celkem často informovali, co chystaný telefon obnáší. Na začátku minulého měsíce potvrdili, že telefon oficiálně představí 12. července/júla v Londýně a tak se také stalo. Můžeme tedy čekat, že první telefon značky Nothing bude stejně úspěšný jako první model OnePlus? Jestli jde o nového zabijáka vlajkových lodí ukáží první prodeje. My si ale teď shrneme vše, co o telefonu víme.

Design a displej Nothing Phone (1)

O tom, že má telefon Nothing Phone (1) unikátní a nezaměnitelný design víme už dávno. Zadní panel má průhledný kryt, pod kterým jsou vidět některé ze součástek a také soustava LED světel. Těmto LED páskům dal výrobce název “Glyph Interface” a slouží pro indikaci nabíjení, a to i toho bezdrátového a reverzního. Světla lze také spárovat s vyzváněcími tóny, případně je použít pro další notifikace. Kolem displeje jsou relativně úzké a souměrné rámečky. V levém horním rohu obrazovky je “díra” pro přední kameru. A snad dodáme i to, že rám telefonu je vyrobený z recyklovatelného hliníku.

Displej modelu Nothing Phone (1) je typu OLED s úhlopříčkou 6,55 palce, rozlišením 2400 × 1080 pixelů, 120 Hz obnovovací frekvencí a 240 Hz vzorkovací frekvencí. Obrazovka podporuje HDR10+ a jas až 1200 nitů. Chrání ji sklo Gorilla Glass 5. Do obrazovky je také integrovaný snímač otisků.

Další specifikace

Přesně tak, jak Carl Pei nedávno potvrdil, telefon dostal procesor Snapdragon 778G+. Je tedy jasné, že Nothing Phone (1) není vlajkovou lodí. Nicméně Pei tvrdí, že nechtěl uvést na trh nový telefon od zcela nové značky s vysokou cenou a nízkou ziskovou marží. Proto zvolil právě tento procesor. K němu přidal 8/12 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého kabelového nabíjení s výkonem 33 W. Dále je tu i 15 W bezdrátové nabíjení a 5 W reverzní bezdrátové nabíjení. Konektivitu zastupuje 5G SA/NSA, duální 4G VoLTE, Wi-Fi 6E 802.11ax (2,4GHz/5GHz) MIMO, Bluetooth 5.2, GPS, USB-C a NFC. Výrobce přidal i odolnost podle certifikace IP53 a stereo reproduktory s Dolby Atmos.

Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou Nothing OS (1). Nadstavba se prý velmi blíží čistému Androidu a neobsahuje žádný bloatware. Díky této nadstavbě lze telefon pohodlně spárovat se sluchátky Nothing (1) a zařízeními třetích stran. Například i s vozy Tesla. Výrobce přislíbil 3 roky aktualizací systému Android a 4 roky aktualizací bezpečnostních záplat.

Foto výbava, ceny a dostupnost

Co se týče foto výbavy, tak tady se značka Nothing příliš nerozmáchla co do počtu senzorů. Hlavní fotoaparát je “jen” duální. Primární snímač Sony IMX766 má rozlišení 50 MPix, světelnost f/1.8 a podporu OIS i EIS. Doplnil jej 50 MPix širokoúhlý senzor Samsung JN1 se záběrem 114°, který lze použít i pro makro focení ze vzdálenosti až 4 cm. Přední kamera dostala 16 MPix senzor Sony IMX471 se světelností f/2.25.

Nothing Phone (1) debutoval globálně, takže se dostane na poměrně dost trhů po celém světě. Ovšem podle informací na oficiálních stránkách značky k nim, bohužel, nepatří český a ani slovenský trh. Nejblíž si jej můžeme pořídit v Polsku, Německu nebo v Maďarsku. První prodeje začnou v londýnském kamenném obchodě Covent Garden 16. července/júla. Do partnerských prodejen telefon dorazí 18. července a 21. července začínají online prodeje na stránkách výrobce. Díky tomuto systému prodejů zatím známe jen ceny ve Velké Británii a ty jsou nastavené následovně:

  • 8 GB/128 GB – 399 GBP (470 euro)
  • 8 GB/256 GB – 449 GBP (529 euro)
  • 12 GB/256 GB – 499 GBP (588 euro)