Společnost ZTE se letos opět vytáhla a v květnu/máji představila dva modely ze série Axon 40. První z nich, Axon 40 Ultra, je již třetí generací telefonu s kamerou uloženou pod displejem. Telefon se také stal prvním telefonem s kamerou pod displejem a zároveň s procesorem Snapdragon 8 Gen1. Po představení se tento stroj prodával jen na čínském trhu. Ale na začátku minulého měsíce se dostal i do prodejů na globálních trzích. Ovšem nesmíme zapomenout ani na druhý stroj, který s ním v Číně debutoval, a tím je model ZTE Axon 40 Pro.

Na kolik přijde ZTE Axon 40 Pro na evropském trhu?

Na model ZTE Axon 40 Pro jsme si na globálních trzích museli počkat ještě o měsíc déle, než na jeho sourozence s kamerou pod displejem. Ale dočkali jsme se a už nyní si jej můžeme pořídit v černé nebo modré barvě na oficiálním globálním e-shopu společnosti ZTE. A protože nás asi nejvíce zajímají evropské ceny podíváme se právě na ně.

Takže verze telefonu ZTE Axon 40 Pro s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště přijde na 499 euro (12270 Kč) a verze s 12 GB RAM a 256 GB interní paměti stojí 599 euro (14729 Kč). Každopádně podle informací výrobce se telefon bude prodávat i v České republice a na Slovensku. Naše ceny ale zatím neznáme.

Každopádně si můžeme rychle shrnout specifikace, které telefon ZTE Axon 40 Pro má. OLED displej má úhlopříčku 6,67 palce a rozlišení 2400× 1080 pixelů. Obnovovací frekvence je dynamická od 60 Hz až po 144 Hz. Do obrazovky je integrovaný i snímač otisků. Axon 40 Pro sice není vlajkovým strojem, ale procesor Snapdragon 870, který jej pohání, má slušný výkon. Jaké paměťové konfigurace jej na globálních trzích doplnily jsme už zmínili. Baterie má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 66 W. Hlavní fotoaparát tvoří čtyři senzory. Jde o primární 108 MPix snímač, 8 MPix širokoúhlý objektiv a dva 2 MPix snímače pro makro focení a zachycení hloubky ostrosti. Přední kamera má 16 MPix. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou MyOS 12.