Už nějakou dobu víme, že společnost Samsung na začátek příštího měsíce chystá svou prezentační akci Galaxy Unpacked. Na ní představí skládací telefony Galaxy Z Fold 4 a Galaxy Z Flip 4. Ovšem kromě nich dojde i na uvedení letošní řady hodinek Galaxy Watch 5. O chystaných chronometrech víme, že letos model Classic nahradí verze Pro, která bude mít velmi slušné specifikace. Dokonce jsme nedávno viděli i oficiální renderované obrázky, které potvrdily vzhled obou verzí chystaných hodinek. A protože se termín představení blíží, výrobce už připravil pro hodinky také stránky podpory.

Samsung připravuje hodinky Galaxy Watch 5 na uvedení v Evropě

Podle stránek SamMobile vytvořil Samsung stránky podpory pro tři verze hodinek na svých belgických, norských a dánských webech. Je tedy jasné, že se Galaxy Watch 5 budou také v těchto zemích prodávat. Modelová čísla hodinek odpovídají těm, která známe z dřívějška. Verze s velikost 40 mm a 44 mm mají označení SM-R905F a SM-R915F. Třetí verze, tedy model Galaxy Watch 5 Pro, má označení SM-R925F. Ovšem informace o specifikacích a nebo o designu hodinek zatím na stránkách podpory nejsou.

To nás ale trápit nemusí, protože tipaři nás pravidelně informují o všem potřebném. Hodinky půjdou na trh ve verzích s podporou LTE a nebo Bluetooth. U modelu Pro Samsung upustil od otočné lunety a nahradil ji něčím, čemu říká „digitální rámeček“. Dále víme, že model Pro má displej pokrytý safírovým sklem a tělo je vyrobeno z titanové slitiny. Baterie má prý kapacitu 572 mAh. Všechny tři verze běží na systému Wear OS s nadstavbou One UI Watch 4.5 a jsou voděodolné do 5ATM.

Tipaři také zveřejnili i odhadované ceny chystaných hodinek společnosti Samsung. 40 mm Galaxy Watch 5 bez LTE začínají na 300 euro, s LTE na 350 euro. 44 mm verze bez LTE prý stojí 350 euro, s LTE pak přijde na 400 euro. Model Galaxy Watch 5 Pro ve velikosti 45 mm bez LTE údajně bude stát 490 euro a s LTE 540 euro. Na výběr bude z několika barevných variant.