Pro Carla Peie a jeho startup Nothing má zítřek zvláštní význam. Chystají se totiž globálně představit svůj dlouho očekávaný telefon Nothing Phone (1). Mnohé nám už o tomto stroji prozradili a potvrdili, že jej pohání procesor Snapdragon 778G+. Půjde tedy o zařízení střední třídy, ale s velmi zajímavým designem. A u designu se na chvíli zdržíme i dnes, protože na Twitteru zveřejnil známý tipař Evan Blass den před představovačkou nové renderované snímky.

Nové rendery potvrdily design telefonu Nothing Phone (1)

Je sice pravda, že v podstatě víme, jak telefon Nothing Phone (1) vypadá, ale Blass nám nyní naservíroval kromě bílé varianty i variantu černou. Máme je hezky vedle sebe a můžeme proto porovnat, která z nich vypadá lépe. Nutno ale říci, že obě verze vypadají efektně a výběr tedy bude jen otázkou vkusu potenciálních kupců.

Obě varianty mají kolem displeje souměrné úzké rámečky, a to včetně brady. V levém horním rohu obrazovky je “díra” pro přední kameru. Také zadní panel telefonu Nothing Phone (1) je u obou barevných variant stejný. Je průhledný a zdůrazněny jsou některé součástky, jako je hlavní duální fotoaparát a nabíjecí cívka. Bílá i černá varianta má také tenké LED pásky, které slouží pro notifikační oznámení. Vzhled je tedy opravdu to, co chystaný telefon odliší od jiných modelů na první pohled.

Mezi potvrzené specifikace patří kromě procesoru Snapdragon 778G+ také 8/12 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Dále víme, že displej má obnovovací frekvenci 120 Hz, baterie má kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého kabelového nabíjení s výkonem 45 W. Podporuje ale také bezdrátové nabíjení se zatím neznámým výkonem. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou Nothing OS. Podle odhadu tipařů se evropská cena Nothing Phone (1) údajně pohybuje kolem 470 euro, což se zdá u telefonu střední třídy poněkud hodně. Ale počkejme do zítřka s jakou cenou vyrukuje samotný výrobce.