Není žádným tajemstvím, že společnost OnePlus připravuje vlajkový telefon OnePlus 10T. Vzhledem k tomu, že jde o docela zajímavý model, téměř denně se na síti objeví nějaká nová informace, která se snaží přiblížit jeho specifikace. A nejen ty. Už jsme měli možnost vidět i jeho renderované obrázky a dokonce tipaři odhadovali i jeho evropskou cenu. Samozřejmě také víme, že telefon pohání prémiový procesor Snapdragon 8+ Gen1. A právě s tímto čipsetem se pojí i nejčerstvější zvěst.

Jak dopadl OnePlus 10T v Antutu?

Telefon OnePlus 10T totiž prošel benchmarkovými testy Antutu, které prověřily jeho výkon. Výstup z testů zveřejnil na čínském Weibo nám dobře známý tipař Digital Chat Station s tím, že výsledek je opravdu překvapivý. Navíc tvrdí, že chystaný telefon nastavil nové měřítko pro výkon. Skóre je vysoké a OnePlus 10T se tak stal novým králem Antutu se ziskem 1131151 bodů.

Testování proběhlo ve verzi Antutu 9.4.0, kde pro srovnání například Asus ROG Phone 6 dostal zhruba 1110000 bodů a Xiaomi 12S Ultra 1100000 bodů. Oba telefony také pohání Snapdragon 8+ Gen1. Výsledky jsou sice velmi těsné, ale i přesto je OnePlus 10T ve vedení. Samozřejmě je tu mnoho faktorů, které mohly skóre ovlivnit. Ať už je to optimalizace software nebo i počet aplikací běžících na pozadí. A mějme na paměti, že se stále bavíme o syntetických testech, které nemusí nezbytně nutně odpovídat používání telefonu v běžné praxi.

Připomeňme, že chystaný OnePlus 10T má 6,7 palcový AMOLED displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. „Díra“ pro přední kameru se z levého horního rohu přesunula do středu horní části obrazovky. Chystaný telefon dostane rychlé nabíjení s výkonem 150 W, ale jeho hlavní fotoaparát bude skromnější než u modelu 10 Pro. Tvoří jej 50 MPix, 16 MPix a 2 MPix senzory. Baterie má také mírně nižší kapacitu, a to 4800 mAh. Na trh půjde černá a zelená barevná varianta a cena na britském trhu je údajně nastavená na 799 liber.