Spousta výrobců chytrých telefonů si naplánovala svou představovačku na tento měsíc, protože chtějí pokud možno rychle uvést své telefony s procesorem Snapdragon 8+ Gen1. Ovšem společnost Samsung nespěchá. Svou prezentační akci Galaxy Unpacked plánuje až na začátek příštího měsíce. A kromě nové generace skládacích telefonů na ní uvede i řadu hodinek Samsung Galaxy Watch 5.

Na chystané hodinky se zaměříme i dnes, přestože o nich už víme celkem dost. V první řadě výrobce potvrdil, že letos vypustí model Watch 5 Classic a místo něj nasadí model Watch 5 Pro. Známe také už hlavní specifikace modelu Samsung Galaxy Watch 5 i Watch 5 Pro. Ovšem o jejich designu víme jen málo.

Rendery potvrdily vzhled hodinek řady Samsung Galaxy Watch 5

Jak hodinky série Samsung Galaxy Watch 5 vypadají vidíme na zřejmě oficiálních renderech, které zveřejnily stránky 91Mobiles ve spolupráci s tipařem Evanem Blassem. Asi by se jednoduše dalo říct, že hodinky mají nekomplikovaný design s kruhovým displejem a dvěma tlačítky na pravé hraně. Je potvrzeno i to, že otočná luneta u vyššího modelů opravdu chybí. Nahradilo ji ale něco, co výrobce nazývá “digitální rámeček”. A těžko nyní říci, co přesně si pod tím máme představit.

Tipař Blass dále tvrdí, že model Samsung Galaxy Watch 5 má kódové označení “Heart” a na trh půjde ve dvou velikostech, jmenovitě 40 mm a 44 mm. Zároveň bude k dispozici ve více barevných variantách než model Watch 5 Pro. Samsung prý připravil dvě verze, konkrétně s podporou LTE a nebo s podporou Bluetooth. Operačním systémem je Wear OS 3.5 s nadstavbou One UI Watch 4.5.

Naopak model Pro nabídne jen jednu velikost, a to 45 mm a k tomu jen černou a grafitovou barevnou variantu. Zato se ale dočkáme safírového skla na displeji a titanové konstrukce. I v tomto případě jdou na trh verze s LTE a nebo Bluetooth a operační systém je stejný jako u standardního modelu. Podle renderů se zdá, že hodinky Watch 5 Pro jsou poněkud tlustší než standardní model, ale to může být dáno tím, že mají větší baterii. Její kapacita prý dosáhla na 572 mAh. U obou modelů tipaři očekávají i odolnost do 5ATM a také vyšší ceny. Standardní model prý bude začínat na 300 dolarech a Pro model na zhruba 550 dolarech. Tyto informace ale berme s rezervou.