Značka Relame po uvedení dvou telefonů ze série GT 2 připravuje další rozšíření této řady. Aby taky ne, na scéně je nový vlajkový procesor Snpdragon 8+ Gen1, na který se s chutí vrhla spousta dalších výrobců telefonů. A právě tento měsíc je a ještě také bude plný představovaček modelů s tímto čipsetem. Relame už oznámilo, že svůj chystaný stroj Realme GT2 Explorer Master uvede na čínském trhu 12. července/júla. Prý se máme opravdu na co těšit.

Toto smělé tvrzení podpořila i další upoutávka, kterou výrobce zveřejnil na svém oficiálním účtu na čínském Weibo. Avizuje v ní, že Realme GT2 Explorer Master dostane nejnovější typ operační paměti. Konkrétně jde o RAM LPDDR5x, což je vlastně vylepšená verze LPDDR5 RAM. A chystaný telefon se tak stane světově prvním, který ji bude mít. Za zmínku jistě stojí, že RAM LPDDR5x v podstatě není nějakou novinkou. Na konci loňského roku ji vyvinula společnost Samsung, ale doposud nebyla použita.

Ve srovnání s LPDDR5 spotřebuje LPDDR5x až o 20 % méně energie. Je postavená na 14nm výrobní technologii a nabízí rychlost až 8,5 Gbps na rozdíl od LPDDR5, která zvládá „jen“ 6,4 Gbps. Ve spojení s procesorem Snapdragon 8+ Gen1, který je také pověstný svou nízkou spotřebou energie, to bude jistě zajímavá kombinace.

Odhadované specifikace modelu Realme GT2 Explorer Master

Výrobce také u chystaného telefonu Realme GT2 Explorer Master potvrdil 10 bitový AMOLED displej s obnovovací frekvencí až 120 Hz a podporou HDR10+. Podle upoutávek je rám telefonu kovový a ve středu horní části obrazovky je „díra“ pro přední kameru. Potvrzeno je také více než 16000 úrovní automatického jasu a samozřejmě i procesor Snapdragon 8+ Gen1. Dále očekáváme baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 100 W a paměťové konfigurace s 8/12 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Zdá se tedy, že půjde o zajímavý kousek, ale je určitě důležité i to, jak výrobce nastaví cenu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.