Carl Pei a jeho startup Nothing pro nás chystá svůj první chytrý telefon s jednoduchým názvem Nothing Phone (1). Jeho globální představení je naplánováno na 12. července/júla na akci „Nothing: Return to Instinct“ v Londýně. O telefonu se zmiňují jak tipaři, tak i samotný Pei, který nám ale informace o specifikacích dávkuje postupně, ale celkem pravidelně. Na konci minulého měsíce například potvrdil, že telefon pohání procesor Snapdragon 778G+.

Další potvrzené specifikace telefonu Nothing Phone (1)

Díky použitému procesoru je jasné, že telefon Nothing Phone (1) není vlajkovým strojem, ale spíš spadá do vyšší střední třídy. Do tohoto segmentu jej můžou přiřadit i další potvrzené specifikace, které vyšly najevo ve videu, které značka Nothing zveřejnila na svém oficiálním účtu na TikToku a YouTube. Pohyblivé obrázky nám přiblíží práci designérů a vývojářů a krátce nás zavedou i na montážní linky, kde se chystaný telefon kompletuje.

Ovšem to nejdůležitější, co z videa plyne je potvrzení toho, že Nothing Phone (1) má snímač otisků prstů integrovaný do displeje. Na čelním panelu telefonu je totiž jasně vidět obrys snímače otisků. Tuto funkci jistě ocení mnoho potenciálních kupců, kteří tako uložený senzor preferují. Navíc u telefonu střední třídy je to jistě velké plus. Kromě toho také zjistíme, že displej jako takový má obnovovací frekvenci 120 Hz. Tím se vyvrátily spekulace o 90 Hz obnovovací frekvenci.

Z dalších parametrů, které už známe připomeňme například neotřelý design s průhlednými zády a notifikačními LED pásky. Něco málo víme i o displeji, který je typu OLED a má úhlopříčku 6,55 palce. V jeho levém horním rohu je „díra“ pro přední kameru a rámečky kolem něj jsou velmi úzké a symetrické. Hlavní fotoaparát má podle snímků dva senzory. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Podle odhadů tipařů se evropská cena Nothing Pnone (1) může pohybovat kolem 470 euro.