Začátek druhé poloviny letošního roku se nese ve znamení procesoru Snapdragon 8+ Gen1. Valná většina etablovaných výrobců chytrých telefonů o tento čipset projevila zájem a postupně začíná uvádět na trh své vlajkové telefony. Samozřejmě nesmí chybět ani herní stroje s tímto čipsetem. První dva jsou už dokonce na světě a uvedla je před pár dny společnost Asus. A ani značka Nubia neotálí. Na trh totiž chystá herní telefony Red Magic 7S a Red Magic 7S Pro.

Co u telefonu Red Magic 7S Pro potvrdily benchmarkové testy

Oba telefony už prošly nezbytnou certifikací Tenaa, která odhalila některé z jejich parametrů. Nyní se model Red Magic 7S Pro objevil také na benchmarkové platformě Geekbench. Z testovacího výpisu sice mnoho specifikací nevyčteme, ale alespoň pár jich můžeme potvrdit. Začněme tím, že testy telefon prošel s kódovým označením NX709S. Testy potvrdily, že telefon pohání osmi jádrový procesor s maximálním taktem 3,19 GHz a grafikou Adreno 730. To jasně ukazuje na čipset Snapdragon 8+ Gen1.

Procesor při testování doplnilo 16 GB operační paměti a systém Android 12. Telefon získal v Single-Core testu 1353 body a ve více jádrovém testu pak 4296 bodů. Tolik tedy výsledky testů, ke kterým přidáme i další specifikace chystaného telefonu. OLED displej má úhlopříčku 6,8 palce, FullHD+ rozlišení a obnovovací frekvenci 165 Hz.

Kromě operační paměti 16 GB, kterou odhalil Geekbench půjdou na trhy i verze s 8 GB, 12 GB a 18 GB a čtyři verze interního úložiště se 128/256/512 GB a 1 TB. Svou paměťovou konfiguraci si proto vybere opravdu každý. Očekáváme i baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 120 W nebo 165 W. Přední kamera má 8 MPix, ale tipaři upozorňují na to, že není vyloučeno ani 16 MPix. Hlavní fotoaparát je trojitý s 64 MPix primárním senzorem, 8 MPix širokoúhlým objektivem a 2 MPix makro objektivem. Dodejme ještě i to, že Nubia představí telefony řady Red Magic 7S už za pár dnů, konkrétně 11. července/júla.