Společnost OnePlus letos vydala ve své číslované řadě zatím jen model OnePlus 10 Pro a pak také model 10R, který se ale prodává jen na indickém trhu. Podle všeho vynechá standardní verzi 10 a na trh se tak už brzy dostane jen telefon OnePlus 10T. Ten bude podle zatím dostupných informací druhou a také poslední letošní vlajkovou lodí této značky.

Díky poměrně častým zprávám tipařů si už jakousi představu o chystaném telefonu OnePlus 10T udělat můžeme. Viděli jsme jeho poslední renderované snímky a za sebou už máme i srovnání s modelem 10 Pro. A dokonce mám tipaři nastínili i jeho cenu, která je překvapivě nižší než u první letošní vlajky.

Jak vypadá britská cena modelu OnePlus 10T

Aby toho nebylo málo, máme tu další zvěst, která se opět týká ceny. Tentokrát té, za jakou se telefon OnePlus 10T zřejmě bude prodávat ve Velké Británii. Cena se objevila i s hlavními specifikacemi na stránkách Amazon UK, ale vzápětí byly tyto informace ze sítě staženy. Naštěstí je ale najdeme na stránkách RootMyGalaxy. Nejdříve se podíváme na cenu, která je na britském trhu nastavená na 799 liber (929 euro/22998 Kč) za verzi s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště.

Podle specifikací, které uvedl britský Amazon má telefon zakřivený AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Úhlopříčka obrazovky zde uvedená není, ale je pravděpodobné, že je to 6,7 palce. Z dřívějška víme, a stránky to také potvrdily, že jako procesor výrobce použil vlajkový Snapdragon 8+ Gen1. Jinou paměťovou konfiguraci než 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti stránky nezmiňují. V balení najdeme kromě samotného telefonu také nabíječku, USB kabel, pouzdro a jehlu na vysunutí slotu pro SIM karty. V seznamu je potvrzený i trojitý hlavní fotoaparát s primárním 50 MPix senzorem. Mimo to můžeme čekat baterii s kapacitou 4800 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 150 W a operační systém Android 12 s nadstavbou OxygenOS 12. Představení zřejmě proběhne na konci tohoto měsíce.