Dnes se ještě jednou vrátíme k představovačce společnosti Xiaomi. Jejími hlavními hvězdami byly telefony Xiaomi 12S, 12S Pro a také prémiový model Xiaomi 12S Ultra. Ovšem kromě nich došlo i na uvedení chytrého náramku Xiaomi Band 7 Pro.

Design a hlavní specifikace Xiaomi Band 7 Pro

Sice se může zdát, že jde o vyspělejšího sourozence nedávno uvedeného náramku Band 7, ale tyto dva produkty mají jen málo společného. A to především v rámci designu. Xiaomi Band 7 Pro je totiž takový kříženec mezi náramkem a hodinkami. Displej je poměrně velký a obdélníkový se zaoblenými hranami. Řemínek je silikonový s klasickou přezkou jako u běžných hodinek.

Samotný displej je typu AMOLED s úhlopříčkou 1,64 palce, rozlišením 456 × 280 pixelů, jemností 326 ppi a jasem až 500 nitů. Je barevný a dotykový a nechybí zde ani funkce Always On Display a také senzor okolního světla pro automatickou regulaci jasu. K dispozici je také více než 180 nových typů ciferníků a pestrá barevná paleta řemínků.

Mezi funkcemi náramku Xiaomi Band 7 Pro najdeme permanentní sledování tepové frekvence a okysličení krve. Obě funkce mají navíc přidanou i notifikaci, která náramek rozvibruje například ve chvíli, kdy se sníží hladina kyslíku v krvi. Dále je tu funkce pro monitoring spánku, která zaznamenává jednotlivé spánkové fáze. Náramek nabízí 117 cvičebních režimů, včetně běžeckých kurzů s několika úrovněmi obtížnosti. Velkou novinkou je vestavěný modul GPS, který Xiaomi použilo u svých nositelností poprvé.

Baterie má kapacitu 235 mAh a podle výrobce vydrží na jedno nabití až 12 dní běžného používání a 6 dní intenzivního používání. Nabití na 100 % trvá údajně zhruba jednu hodinu. Xiaomi Band 7 Pro podporuje hlasového asistenta Xiao AI, NFC, Bluetooth 5.2 a je vodotěsný do 5ATM. Už nyní si nový náramek lze pořídit za zaváděcí cenu 380 jüanů (57 dolarů). Po prvním kole prodejů se jeho cena zvedne na 400 jüanů, což je zhruba 60 dolarů.