Herní telefony značky Nubia z produktové řady Red Magic patří k tomu nejlepšímu, co tento segment nabízí. Letos v únoru/februári se na čínský trh dostaly modely Red Magic 7 a 7 Pro s procesorem Snapdragon 8 Gen1. Za dva měsíce na to se model Pro podíval také na globální trhy a i zde zaznamenal slušný úspěch. A protože je nyní na trhu už i čipset Snapdragon 8+ Gen1, je čas na další herní stroje z této série. Nubia je pro nás už chytá, protože modely Red Magic 7S a 7S Pro právě prošly čínskou certifikací Tenaa.

Hlavní specifikace Red Magic 7S a 7S Pro

Vzhledem k tomu, že herní telefony Red Magic 7S a 7S Pro mají certifikaci Tenaa, známe některé z jejich parametrů a předpokládáme, že jejich uvedení proběhne ještě v tomto měsíci. Ostatně červenec/júl se ponese ve znamení několika představovaček telefonů, které pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1. Ale pojďme se podívat, jaké parametry nabízejí chystané stroje Red Magic.

Oba telefony mají 6,8 palcový OLED displej s rozlišením 2400 × 1080 pixelů. Protože jejich předchůdci mají obnovovací frekvenci 120 Hz a 165 Hz předpokládáme, že bude stejná i případě telefonů Red Magic 7S a 7S Pro. Jak již bylo řečeno, výrobce u nových telefonů použije prémiový procesor Snapdragon 8+ Gen1. Doplní jej 8/12/16/18 GB operační paměti a 128/256/512 GB interního úložiště. U modelu Pro můžeme čekat ještě verzi s 1 TB vnitřní paměti. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou Redmagic OS 5.0.

Ve foto výbavě najdeme hlavní trojitý fotoaparát. V obou případech jej prý tvoří 64 MPix primární senzor, 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Výpis Tenaa dále zmiňuje, že přední kamera má u obou telefonů 8 MPix. Není ale vyloučeno, že u Pro modelu může mít selfie kamera 16 MPix, tedy stejně jako u Red Magic 7 Pro. Kapacita baterie je u standardní verze 4500 mAh a u Pro verze 5000 mAh. Certifikace 3C potvrdila rychle nabíjení s výkonem 165 W. Další informace o specifikacích jistě přijdou už brzy.