Na začátku roku uvedla značka Realme dvojici telefonů ze série GT 2 s dobře vybalancovaným poměrem cena/výkon. A v podstatě téměř ihned po jejich uvedení se začalo spekulovat o tom, že k nim ve druhé polovině roku přibude další model. Tuto zprávu na začátku minulého měsíce potvrdili i čínští tipaři s tím, že se chystá model Realme GT 2 Explorer Master Edition. A opět hovořili o jeho brzkém uvedení, které tipovali na červenec/júl.

Dnes můžeme říci, že se tipaři nemýlili. Na oficiálním účtu Realme na čínském Weibo se totiž dnes objevila upoutávka, která ohlásila, že telefon Realme GT 2 Explorer Master Edition spatří světlo světa v Číně už 12. července ve 14 hodin tamního času. Výrobce zároveň uvádí, že jde o vlajkovou loď, kterou pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1. To ale už před měsícem avizovali tipaři a bylo jasné, že si příležitost pro použití prémiového čipsetu Realme nenechá utéct.

Hlavní specifikace Realme GT 2 Explorer Master Edition

Výrobce sice neoznámil specifikace tohoto prémiového telefonu, ale alespoň rámcový obrázek si uděláme z toho, co potvrdila certifikace Tenaa. Chystaný stroj má 6,7 palcový AMOLED displej s rozlišením 2412 × 1080 pixelů. Obnovovací frekvenci Tenaa neuvádí, je ale pravděpodobné, že dosáhne na 120 Hz.

Jak již řečeno, telefon dostane procesor Snapdragon 8+ Gen1, který doplní 6/8/12 GB operační paměti a 128/256/512 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 5000 mAh a certifikace 3C potvrdila rychlé nabíjení s výkonem 100 W. Hlavní fotoaparát je trojitý a tvoří jej primární 50 MPix senzor, 50 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Přední kamera dostala 16 MPix snímač. Snímač otisků je integrovaný do obrazovky a operačním systémem je Android 12 s nadstavbou Realme UI 3.0. Doplňme ještě i to, že rozměry telefonu jsou 161,3 × 74,3 × 8,2 mm při hmotnosti 199 gramů. Na trh půjde bílá, hnědá a zelená barevná varianta.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.