Společnost Amazfit je sice především známá svými chytrými hodinkami, ale v jejich portfoliu je místo i pro fitness náramky. Poslední náramek Amazfit představil v roce 2020 s obchodním názvem Band 5 a nutno dodat, že designem tak trochu připomínal náramek Mi Band 5 od Xiaomi. Jeho specifikace ale byly přece jen o něco málo lepší. Letos na něj naváže náramek Amazfit Band 7, o kterém exkluzivně informují stránky GSMArena.

Hlavní parametry náramku Amazfit Band 7

Náramek Amazfit Band 7 má interní označení “Bari”. Pokud bychom se podívali na jeho design, tak poměrně hodně připomíná loni vydaný náramek Redmi Smart Band Pro. Displej náramku je obdélníkový se zakřivenými hranami a je zasazený do silikonového řemínku. Samotný displej je typu AMOLED a je barevný. Má úhlopříčku 1,47 palce, rozlišení 368 × 194 pixelů a maximální jas 500 nitů.

Amazfit Band 7 má také optický senzor PPG pro monitoring tepové frekvence v režimu 24/7. Tento senzor zároveň monitoruje spánek a hladinu stresu. Po spárování s telefonem lze na náramku přijímat různé notifikace, nastavovat budíky, připomenutí a nebo získávat informace o počasí.

Náramek dále podporuje více než 100 sportovních režimů s automatickou detekcí tréninku. Operační paměť má kapacitu 8 MB a interní úložiště pak 128 MB. Náramek je kompatibilní s telefony s operačním systémem Android 5.0 a vyšším a také se systémem iOS 10.0 a vyšším. Podpora Bluetooth 5.1 nechybí. Baterie má kapacitu 230 mAh a při běžném používání údajně vydrží 18 dní a 9 dní při intenzivním používání. Je tu i odolnost vůči vodě do 5ATM. Hmotnost náramku dosáhla na 28 gramů. Chystanou nositelnost prý Amazfit představí do konce letošního roku a jeho cena se může pohybovat kolem 50 dolarů.