Hurá prázdniny! Tímto zvoláním můžeme úplně klidně odstartovat dnešní díl rubriky Vychytávky z Číny. Je to tak, dva měsíce volna pro děti začaly a pro mnohé z nás finišují přípravy na dovolenou. Je asi celkem jedno, kde a jakým způsobem zasloužené volno prožijeme, hlavně je důležité abychom si odpočinuli.

A jak se říká : kdo je připravený, není překvapený. Proto vám dnes nabídneme tři tipy na výbavu pro kempování, nebo výlety do přírody. A jako vždy jsme zapátrali v nabídce čínských e-shopů a vybrali tři produkty, které jsou praktické a také relativně levné.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Snadné vaření v přírodě

Pokud se chystáte na letní kempování a raději si uvaříte něco sami, určitě se vám hodí nějaký praktický vařič. U těchto typů vařičů je podmínkou, aby byly skladné, snadno přenosné a jednoduše ovladatelné. Přesně to splňuje tento malý plynový vařič z e-shopu Aliexpress. Funguje na vyměnitelnou butanovou láhev, má keramické topné těleso, regulaci teploty a bezpečnostní kryt. A ani jeho cena ve slevě není vysoká a začíná na 48,39 dolaru.

Voděodolný nouzový spacák

Určitě se vám už někdy stalo, že vás při výletu do přírody přepadl prudký déšť a nebo jste museli nouzově přenocovat pod „širákem“. Pro tyto případy je jako dělaný velmi skladný spacák, který se dá také použít jako pláštěnka či nouzový přístřešek proti větru. Dá se složit do miniaturního balíčku o rozměrech 11 × 7 cm při hmotnosti 123 gramy. Ve slevě jej pořídíte v několika velikostech a barvách a cena začíná na 0,55 dolaru.

Nafukovací matrace

Náš dnešní poslední tip se také výborně hodí pro kempování. Jde o skladnou nafukovací matraci, kterou lze použít jako spací podložku nebo třeba i matraci na vodu. Rozložená matrace měří 190 × 58 × 5 cm a ve složeném stavu jsou její rozměry 28 × 10 × 10 cm, takže v batohu příliš místa nezabere. Je vyrobená z nylonu a TPU tkaniny, je vodotěsná a má vestavěný nafukovací ventil. Na Aliexpress je v nabídce několik barevných variant a cena ve slevě začíná na 31,23 dolaru.