Je notoricky známo, že společnost Google pravidelně každým rokem na podzim uvádí novou řadu svých telefonů Pixel. A stejně tomu bude i letos, kdy výrobce představí telefony Google Pixel 7. Chystané stroje pro nás nejsou velkou neznámou, protože na vývojářské konferenci I/O jsme se o nich něco málo dozvěděli.

Na konferenci zástupci Google především potvrdili, že telefony Google Pixel 7 dorazí na podzim, přesný termín ale nesdělili. Nicméně tipaři odhadují, že na představovačku může letos dojít o něco málo dřív, a to už na konci září/septembra. Ale těžko nyní odhadovat, zda mají pravdu a nebo Google Pixely představí jako vždy v říjnu/októbri. Dále je také potvrzeno, že telefony poběží na zbrusu novém systému Android 13. Nu a podle zveřejněných renderů se design chystaných telefonů Pixel 7 a Pixel 7 Pro příliš neliší od loňských modelů.

Telefony Google Pixel 7 mají lepší přední kameru

Není tajemstvím, že telefony společnosti Google mají vždy velmi slušnou foto výbavu. Je to dáno hlavně tím, že vývojáři každým rokem vylepšují software a ani letos tomu nebude jinak. Alespoň to tvrdí tipaři na čínské síti, kteří se blíž podívali na přední kameru obou modelů. Pořádně prošli kód aplikace fotoaparátu a našli zde označení „p21_front_setup“. To naznačuje, že telefony dostanou nový senzor selfie kamery s podporou nahrávání 4K videa. Není ale jasné, zda se jedná o 11,1 MPix snímač, který má loňský Pixel 6 Pro, každopádně tipaři tvrdí, že 4K video podporují oba telefony Google Pixel 7.

Tolik tedy k přední kameře. Dále víme také to, že oba modely stejně jako loni dostanou vlastní procesor Tensor, ale letos půjde o jeho druhou vylepšenou generaci. Tipaři ale nečekají, že výkon bude srovnatelný s výkony vlajkových čipsetů pro letošní rok. Procesor Tensor 2 je postavený na 4nm výrobním LPE procesu společnosti Samsung a standardu ARMv8. Snad jediným vylepšením ve srovnání s loňskou generací může být použití dvou nových jader Cortex-A78, která nahradí stará jádra Cortex-A76. Je ale stále předčasné spekulovat o dalších možných vylepšeních, protože uvedení telefonů je ještě daleko.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.