Společnost Lenovo chystá svůj další herní telefon, který má zatím pracovní název Lenovo Legion Halo. Tipaři na něj upozorňují už nějakou dobu a k tomu všemu už tento stroj prošel také certifikací 3C a nedávno i benchmarkovými testy Geekbench. Podle všeho jeho uvedení může proběhnout už v tomto měsíci, kdy mají i další z etablovaných výrobců naplánováno uvedení vlajkových telefonů. Jejich společným pojítkem je prémiový procesor Snapdragon 8+ Gen1.

Co o telefonu Lenovo Legion Halo najdeme ve výpisu Tenaa

Brzký příchod herního stroje Lenovo Legion Halo může signalizovat i certifikace Tenaa, kterou právě prošel. Telefon je certifikovaný s kódovým označením L71091 a tím hlavním, co certifikátoři potvrdili je procesor Snapdragon 8+ Gen1. Ten doplní 8/12/16 GB operační paměti a 128/256/512 GB interního úložiště.

Displej je typu AMOLED s úhlopříčkou 6,67 palce a rozlišením 2400 × 1080 pixelů. Obnovovací frekvenci výpis neuvádí, ale tipaři odhadují, že dosáhne na 144 Hz. Ve středu obrazovky je “díra” pro přední kameru, ale její rozlišení ve výpisu není uvedeno. Zato je zde ale uvedeno, že hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 50 MPix snímačem a 13 MPix širokoúhlým objektivem. Jak je na tom třetí foto senzor není známo, ale zřejmě půjde o makro objektiv nebo snímač pro zaznamenání hloubky ostrosti, a ty mají zpravidla 2 MPix.

Z Tenaa výpisu dále vyčteme, že rozměry telefonu Lenovo Legion Halo jsou 163,72 × 77,11 × 7,99 mm při hmotnosti 205 gramů. Baterie má kapacitu 4880 mAh a díky certifikaci 3C víme, že podporuje rychlé nabíjení s výkonem 68 W. Snímky, které jsou součástí certifikačního výpisu potvrdily, že design telefonu v sobě nemá zakomponované žádné herní prvky a je prakticky stejný, jako na předchozích renderech. Na trh půjde šedá a stříbrná barevná varianta.