Fanouškům společnosti Xiaomi asi nemusíme připomínat, že na 4. července/júla je naplánovaná velká představovačka. Hlavními hvězdami večírku budou telefony řady Xiaomi 12S. Jejich hlavní devizou je prémiový procesor Snapdragon 8+ Gen1 a skvělá foto výbava s optikou Leica. Na trh se tedy dostanou tři modely, Xiaomi 12S, 12S Pro a 12S Ultra. Ovšem Xiaomi nyní oficiálně oznámilo, že společně s telefony představí také náramek Xiaomi Band 7 Pro a ještě jeden, zatím neznámý, produkt.

Po globálním uvedení náramku Xiaomi Band 7 tipaři nesměle naznačovali, že v přípravách je ještě jeden model. A rozhodně tím nemysleli verzi s podporou NFC, kterou Xiaomi chystá pro globální trhy. Ovšem specifikace této verze se odhadovat neodvážili. Dnes tedy víme, že se jedná o náramek Xiaomi Band 7 Pro a z krátké upoutávky můžeme v této chvíli odhadovat jen to, jak chystaný náramek vypadá.

Design náramku Xiaomi Band 7 Pro

Na první pohled je patrné, že chystaná nositelnost je takovým křížencem mezi náramkem a hodinkami. Tedy alespoň co se vzhledu týče. Dalo by se také říci, že je celkem podobný náramku Redmi Smart Band Pro. Ale rozdíl je v tom, že Redmi náramek má tělo z pevného plastu, kdežto náramek Xiaomi má tělo kovové a silikonový řemínek. Podle snímků je Xiaomi Band 7 Pro také prvním náramkem této značky s velkým obdélníkovým displejem.

Na trh půjdou zřejmě dvě barevné varianty, kdy ta první kombinuje černé tělo a černý řemínek. Druhá má bílý řemínek a tělo ve zlaté barvě. Jaké budou parametry a funkce je těžké odhadnout. Ale vzhledem k celkem prémiovému designu počítáme s tím, že budou mírně vylepšené než u standardního Band 7. Tipaři odhadují, že displej může mít rozlišení 368 × 194 pixelů a kapacita baterie může dosáhnout na 232 mAh. Počítají i s podporou GPS a NFC. Zajímavé jistě bude i to, jak Xiaomi u toho náramku nastaví cenu. Tipaři ji nyní odhadují na zhruba 499 jüanů, což je v přepočtu přibližně 75 dolarů.