Společnost OnePlus se letos pořádně rozmáchla a poslala na trh už slušnou řádku nových telefonů, ať vlajkových nebo těch, které spadají do střední třídy. A ještě několika telefonů z jejich dílny se dočkáme. Už v příštím měsíci se objeví na trhu model OnePlus 10T s procesorem Snapdragon 8+ Gen1 a poměrně zajímavou cenou. A zřejmě se už brzy objeví i telefon OnePlus Nord N300, který je ale určený pro americký a kanadský trh. Podobně tomu totiž bylo i loni v případě modelu Nord N200.

Odhadované specifikace telefonu OnePlus Nord N300

Vzhledem k tomu, že pro vstup na trhy v USA a Kanadě je stejně jako kdekoli jinde potřeba patřičných certifikací, prošel jimi i telefon OnePlus Nord N300. A tou stěžejní je americká certifikace FCC, která odhalila některé z parametrů chystaného stroje. Z výpisu vyčteme, že telefon podporuje NFC, Wi-Fi 802.11ac a 5G pásma n2/n25/n41/n66/n71/n77. Certifikace Bluetooth SIG dále potvrdila podporu pro Bluetooth 5.3.

Ovšem některé ze specifikací modelu OnePlus Nord N300 už pomalu odhadují i tipaři. Podle nich má displej rozlišení FullHD+. Protože jde o zařízení střední třídy bude obrazovka zřejmě tylu LCD s obnovovací frekvencí 90 Hz. Ale jaká je úhlopříčka displeje tipaři nezmiňují.

Telefon podporuje 5G sítě, takže je pravděpodobné, že výrobce sáhl po některém z procesorů společnosti Qualcomm, který takovou podporu nabízí. Nejnižší paměťová konfigurace prý zahrnuje 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. Spekuluje se i o baterii s kapacitou 5000 mAh a podpoře rychlého nabíjení. Jeho výkon je ale stále v utajení. Na síti se objevila i poměrně podivná zvěst, že OnePlus Nord N300 běží na systému Android 11. To ale u takové společnosti jako je OnePlus moc nedává smysl, že by vydala nový telefon s postarším operačním systémem. Dále se mluví i o trojitém hlavním fotoaparátu a ceně, které se v USA může pohybovat kolem 240 dolarů.