Není žádným tajemství a asi nikomu také neuniklo, že společnost Xiaomi připravuje další přírůstky do své letošní vlajkové série 12. Poměrně hodně dlouho se totiž mluví o telefonu Xiaomi 12 Ultra a také o telefonech Xiaomi 12S. Všechny modely dostanou prémiový procesor Snapdragon 8+ Gen1 a velmi slušnou foto výbavu, kdy se o optiku postarala společnost Leica. Ovšem až do dnešního dne jsme nevěděli, kdy výrobce telefony Xiaomi 12S a model 12 Ultra představí.

Telefony Xiaomi 12S rozšířeny o model Ultra

Tipaři v podstatě jen odhadovali, že telefony Xiaomi 12S a také prémiový model Ultra Xiaomi uvede v průběhu příštího měsíce. Jen nám ale chyběl přesný termín. Ten nyní Xiaomi potvrdilo. Na oficiálním účtu výrobce na Weibo už visí první upoutávka na představovačku, která proběhne v Číně 4. července/júla v 19 hodin tamního času.

A nutno podotknout, že nás čeká i malé překvapení. Model Xiaomi 12 Ultra půjde na trh jako součást série 12S a jeho název se mění na Xiaomi 12S Ultra. Uvedeny tedy budou tři modely, a to 12S, 12S Pro a 12S Ultra. V upoutávce výrobce potvrdil i procesor Snapdragon 8+ Gen1 a optiku Leica. Navíc to vypadá, že telefony Xiaomi 12S budou prvními modely s novým prémiovým procesorem společnosti Qualcomm. Původně se předpokládalo, že tím úplně prvním bude herní stroj Asus ROG Phone 6. Ten ale debutuje 5. července.

Takže si můžeme shrnout, že všechny telefony Xiaomi 12S spojuje Snapdragon 8+ Gen1 a fotoaparáty Leica. Samozřejmě jejich další specifikace se liší, kdy model 12S má parametry nejnižší, model Pro se stává novým standardem letošních vlajkových lodí a model 12S Ultra je tím, čemu výrobce hrdě říká “Super Cup”. Podrobnosti o jednotlivých parametrech chystaných telefonů Xiaomi zatím neuvádí, ale kromě velmi dobré foto výbavy můžeme čekat i podporu rychlého nabíjení s výkonem až 120 W a nebo třeba i špičkové displeje s technologií LTPO.