Značka iQOO se už pomalu připravuje na uvedení telefonů ze série iQOO 10. Aby taky ne. Jejich předchůdci z řady iQOO 9 jsou na trhu zhruba půl roku, proto je potřeba přezbrojit na novější modely. Chystané telefony budou zřejmě jen dva, a to standardní iQOO 10 a jeho Pro verze. Jejich uvedení očekáváme v průběhu července/júla.

Tipaři nám o obou telefonech už nabídli pár informací. Takže například víme, že model Pro bude vlajkovým telefonem s procesorem Snapdragon 8+ Gen1 a dostane také podporu rychlého kabelového nabíjení s výkonem 200 W. A nebude chybět ani bezdrátové nabíjení s výkonem 50 W nebo 65 W. Ovšem zdá se, že ani standardní model iQOO 10 nepřijde zkrátka.

Co tipaři prozradili o modelu iQOO 10

Tipaři původně odhadovali, že standardní iQOO 10 také pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1 jako u Pro verze. Ovšem nyní se na čínské síti objevila nová zpráva, podle které výrobce testuje jeden telefon z této chystané série, který ale pohání nedávno uvedený procesor Dimensity 9000 Plus. Abychom se dostali do obrazu připomeňme, že tento čipset MediaTek představil minulý týden. Má osm jader s maximální taktovací frekvencí 3,2 GHz a GPU Mali-G710 MC10. Nechybí ani 5G modem s rychlostí stahování dat až 7 Gb/s.

Není ale zatím úplně jasné, zda model iQOO 10 vyjde ve dvou verzích s různými čipsety, nebo jde o další telefon z této série anebo jestli výrobce vypustí verzi se Snapdragonem 8+ Gen1 a na trh pošle jen verzi s Dimensity 9000 Plus.

Tipaři u standardního telefonu dále odhadují, že má 6,78 palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Do obrazovky je také integrovaný ultrazvukový snímač otisků prstů. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 50 MPix snímačem a baterie se zatím neznámou kapacitou podporuje rychlé nabíjení s výkonem 120 W. Samozřejmě jde v této chvíli jen o odhady, které výrobce nepotvrdil. Ale pokud na uvedení telefonů řady iQOO 10 dojde opravdu už v příštím měsíci, jistě se nějaké podrobnosti dozvíme už brzy.