Vzhledem k tomu, že herních telefonů není nikdy dost, můžeme se už pomalu těšit na další. A rovnou půjde o prémiový stroj se skvělým výkonem. Ano, mluvíme o modelu Asus ROG Phone 6, který nám výrobce naservíruje hned na začátku příštího měsíce. Chystaný telefon zároveň posune výkonnostní laťku o kus výš, protože se stane prvním herním strojem s procesorem Snapdragon 8+ Gen1.

Ovšem na své konto si tento herní telefon připíše i další prvenství. Podle čerstvé informace výrobce na twitterovém účtu ROG Global bude chystaný model také světově prvním herním telefonem s certifikací IPX4. To v praxi znamená, že bude odolný proti stříkající vodě. Hraní her za mírného deštíku by tak neměl být problém.

Co zatím o telefonu Asus ROG Phone 6 víme

Na to jak Asus ROG Phone 6 vypadá jsme se podívali včera. Takže dnes jen dodáme, že design zadního panelu je typicky herní. Dále víme, že AMOLED displej má úhlopříčku 6,78 palce, rozlišení FullHD+ a vysokou obnovovací frekvenci 165 Hz. Do obrazovky je také integrovaný snímač otisků prstů.

Výkonný procesor doplní až 18 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. Ale někteří tipaři hovoří dokonce až o 1 TB vnitřní paměti. Baterie má slušnou kapacitu 6000 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 65 W. Ve foto výbavě najdeme přední 12 MPix kameru a trojitý hlavní fotoaparát s primárním 64 MPix snímačem. Operačním systémem je Android 12 s herní nadstavbou ROG UI. Další podrobnosti o specifikacích očekáváme ještě před uvedením telefonu.