Hodnocení recenzenta

Chytré hodinky Haylou RS3 cílí na nenáročné uživatele, kteří nepotřebují přehršel sportovních aktivit, ale ocení jasný a dobře čitelný displej a slušnou výdrž na baterii.

5
x/10

Pokud jste o značce Haylou nikdy neslyšeli, jste na tom stejně jako já. Je to další z mnoha čínských výrobců drobné elektroniky, který má ve své nabídce TWS sluchátka, chytrou váhu i chytré hodinky, a to hned ve třech řadách. Nám do redakce doputovaly hodinky s modelovým označením RS3, které patří mezi ty dražší a vybavenější z celého portfolia. Co tedy můžete od těchto hodinek očekávat, vám napoví následující recenze Haylou RS3.

BALENÍ

Balení neukrývá žádné překvapení. V poměrně velké krabičce najdete kromě hodinek magnetickou nabíječku a brožurku v angličtině a čínštině. Vtipným detailem je navlékací papírový kryt krabičky, který vám rovnou umožní pohled na dva různé ciferníky během jeho sundávání.

DESING A ZPRACOVÁNÍ

Když hodinky poprvé vezmete do rukou, budou na vás působit poměrně hodnotným dojmem díky precizně zhotovenému tělu z hliníkové slitiny. Tento dobrý dojem ovšem rychle zmizí, pokud hodinky otočíte dýnkem vzhůru. To je plastové s poměrně ostrou hranou kolem prstence se snímači. Řemínek je silikonový a velmi pružný, hodinky tak velmi dobře drží na zápěstí, a to i na úzkém zápěstí díky šířce těla jen 43 mm. Výška dosahuje příjemných 12,5 mm.

Šířka řemínku je 22 mm a lze jej v případě potřeby velmi snadno vyměnit díky pružinkovému mechanismu osičky. K ovládání hodinek slouží dvě tlačítka na pravém boku s jistým stiskem a dobrou odezvou. Nabíjecí puk je vybaven magnetem, který velmi silně drží na svém místě.

Velké překvapení na vás čeká po zapnutí hodinek, kdy se rozzáří 1,2″ AMOLED displej s pěkně sytými barvami a jemným rozlišením 390 x 390 px. Na displej je opravdu radost se dívat, počítat však musíte s absencí automatické regulace jasu. Ten lze nastavit ručně ve čtyřech krocích. Pozitivní určitě je, že i na třetí nejvyšší stupeň budete na displeji vidět vše podstatné i na přímém slunci.

ZKUŠENOSTI S POUŽÍVÁM

Další příjemná zkušenost nastala při zapnutí hodinek, které trvalo pár sekund a následovalo nutné spárování s aplikací Haylou Fun. Pak už se můžete vrhnout do prozkoumávání prostředí hodinek, což nezabere víc než pár minut, jelikož funkcí mnoho opravdu není.

HODINKY

Pohyb v prostředí odpovídá zaběhnutým standardům chytrých hodinek. Z výchozí obrazovky se tahem dolů dostanete do rychlého nastavení, kde můžete aktivovat noční režim, vyhledat telefon, vstoupit do nastavení hodinek a nastavení jasu. Tahem do boku procházíte jednotlivé obrazovky s informacemi o aktuálním stavu splnění denních úkolů, dále pak měřič tepu, informace o spánku, která ale nic neukazuje, předpověď počasí a dechové cvičení pro relaxaci. Pořadí či změny v těchto obrazovkách nijak provádět nelze.

Tahem odspodu se dostanete k jednotlivým funkcím jako je měření tepu, okysličení krve, počasí, záznam spánku, ovládání hudby, nastavení a notifikace. U nich sice můžete počítat s korektním zobrazením českých znaků, ovšem už ne se správným zalamováním textu či zobrazením emotikonů. Písmo je kostrbaté a odskočené, ovšem největším problémem je, že neumí zobrazit celý text zprávy, ale jen tu část, která se vejde na displej. Malou náplastí snad je, že v hodinkách zůstávají zprávy i po jejich přečtení.

Zobrazení příchozích zpráv

Tlačítka na boku hodinek mají pevně dané vlastnosti a nelze je nijak měnit. Horním tlačítkem se aktivuje displej, příp. se vrátíte na výchozí obrazovku s ciferníkem. Spodní tlačítko slouží k přímému vstupu do sportovních aktivit. Těch je celkem 14:

 • jogging
 • rychlá chůze
 • cyklistika
 • chůze po horách
 • jízda na rotopedu
 • fotbal
 • veslování
 • jóga
 • běh na běžeckém páse
 • volné cvičení
 • gymnastika
 • basketbal
 • plavání v bazénu
 • plavání ve volné vodě

U venkovních aktivit si můžete zapnout záznam GPS. Jenže ten vám změří jen vzdálenost, nic víc. Navíc při spuštění aktivity musíte několik minut čekat, než hodinky najdou GPS pozici a když už se tak stane, nemáte jistotu, že k ukládání vzdálenosti skutečně dojde. Někdy totiž informace o vzdálenosti v záznamu aktivity úplně chybí.

Záznam ušlých kroků jsem porovnával se svými Galaxy Watch 4 a zde si Haylou RS3 vedly velmi dobře. Vždy naměřily o něco málo méně, protože jim dělá problém zaznamenat pomalé kroky v domácnosti, ale jinak se výsledky shodovaly.

APLIKACE

Tím se dostávám k aplikaci, která toho stejně jako hodinky mnoho neumí. V sekci nastavení lze aktivovat zobrazování upozornění pro jednotlivé aplikace v telefonu, aktivovat kontinuální měření tepu či upozornění na příchozí hovor, který lze hodinkami odmítnout. Měnit můžete i vzhled ciferníku, na výběr je cca 20 různých motivů včetně možnosti volby vlastního obrázku na pozadí ciferníku. Samozřejmě aplikace zobrazuje i základní přehled o záznamech naměřených hodnot a aktivit. Příliš detailních informací se ale nedozvíte. Aplikace je v angličtině, ovšem sem tam narazíte na nepřeložené texty v čínštině.

VÝDRŽ NA BATERII

Baterie v hodinkách má dle specifikací výrobce kapacitu 230 mAh a výdrž 12 dní s aktivním kontinuálním měřením srdečního tepu. Reálná výdrž se samozřejmě odvíjí od počtu monitorovaných sportovních aktivit s aktivní GPS, která dokáže baterii vysát za pár hodin. Při běžném denním použití s aktivním přijímáním notifikací a pár desítkami minut sportování bez GPS dosáhnete na cca 7 dní bez nabíjení. Nabíjení s dodávanou magnetickou nabíječkou zabere necelé dvě hodiny.

RECENZE HAYLOU RS3 – ZÁVĚR

Haylou RS3 jednoznačně spadají do kategorie levných chytrých hodinek, což poznáte zejména na chudší funkční výbavě a doprovodné mobilní aplikaci. Po hardwarové stránce si však nebudete mít moc na co stěžovat. Zpracování těla je velmi dobré, řemínek taktéž neurazí a vyloženě nadšení budete z AMOLED displeje, který jednoznačně považuji za největší plus těchto hodinek. Příjemná je také výdrž na baterii.

Pokud tedy hledáte levnou nositelnou elektroniku a náramky typu Mi Band od Xiaomi jsou pro vás z důvodu tvaru či velikosti displeje nepoužitelné, mohou vás Haylou RS3 určitě oslovit.

Za poskytnutí hodinek k recenzi děkujeme e-shopu Hekka.com. Pokud vás recenze Haylou RS3 přiměla k jejich nákupu, můžete si je pořídit za aktuální cenu 65,99 USD, tedy cca 1 500 Kč.

Pokud ovšem využijete kód Gizchinacz, můžete využít slevu 10 USD. Poštovné je navíc zdarma.