Hodnocení recenzenta

Chytré hodinky Haylou RS3 cílí na nenáročné uživatele, kteří nepotřebují přehršel sportovních aktivit, ale ocení jasný a dobře čitelný displej a slušnou výdrž na baterii.

5
x/10

Pokud jste o značce Haylou nikdy neslyšeli, jste na tom stejně jako já. Je to další z mnoha čínských výrobců drobné elektroniky, který má ve své nabídce TWS sluchátka, chytrou váhu i chytré hodinky, a to hned ve třech řadách. Nám do redakce doputovaly hodinky s modelovým označením RS3, které patří mezi ty dražší a vybavenější z celého portfolia. Co tedy můžete od těchto hodinek očekávat, vám napoví následující recenze Haylou RS3.

BALENÍ

Balení neukrývá žádné překvapení. V poměrně velké krabičce najdete kromě hodinek magnetickou nabíječku a brožurku v angličtině a čínštině. Vtipným detailem je navlékací papírový kryt krabičky, který vám rovnou umožní pohled na dva různé ciferníky během jeho sundávání.

DESING A ZPRACOVÁNÍ

Když hodinky poprvé vezmete do rukou, budou na vás působit poměrně hodnotným dojmem díky precizně zhotovenému tělu z hliníkové slitiny. Tento dobrý dojem ovšem rychle zmizí, pokud hodinky otočíte dýnkem vzhůru. To je plastové s poměrně ostrou hranou kolem prstence se snímači. Řemínek je silikonový a velmi pružný, hodinky tak velmi dobře drží na zápěstí, a to i na úzkém zápěstí díky šířce těla jen 43 mm. Výška dosahuje příjemných 12,5 mm.

Šířka řemínku je 22 mm a lze jej v případě potřeby velmi snadno vyměnit díky pružinkovému mechanismu osičky. K ovládání hodinek slouží dvě tlačítka na pravém boku s jistým stiskem a dobrou odezvou. Nabíjecí puk je vybaven magnetem, který velmi silně drží na svém místě.

Velké překvapení na vás čeká po zapnutí hodinek, kdy se rozzáří 1,2″ AMOLED displej s pěkně sytými barvami a jemným rozlišením 390 x 390 px. Na displej je opravdu radost se dívat, počítat však musíte s absencí automatické regulace jasu. Ten lze nastavit ručně ve čtyřech krocích. Pozitivní určitě je, že i na třetí nejvyšší stupeň budete na displeji vidět vše podstatné i na přímém slunci.

ZKUŠENOSTI S POUŽÍVÁM

Další příjemná zkušenost nastala při zapnutí hodinek, které trvalo pár sekund a následovalo nutné spárování s aplikací Haylou Fun. Pak už se můžete vrhnout do prozkoumávání prostředí hodinek, což nezabere víc než pár minut, jelikož funkcí mnoho opravdu není.

HODINKY

Pohyb v prostředí odpovídá zaběhnutým standardům chytrých hodinek. Z výchozí obrazovky se tahem dolů dostanete do rychlého nastavení, kde můžete aktivovat noční režim, vyhledat telefon, vstoupit do nastavení hodinek a nastavení jasu. Tahem do boku procházíte jednotlivé obrazovky s informacemi o aktuálním stavu splnění denních úkolů, dále pak měřič tepu, informace o spánku, která ale nic neukazuje, předpověď počasí a dechové cvičení pro relaxaci. Pořadí či změny v těchto obrazovkách nijak provádět nelze.

Tahem odspodu se dostanete k jednotlivým funkcím jako je měření tepu, okysličení krve, počasí, záznam spánku, ovládání hudby, nastavení a notifikace. U nich sice můžete počítat s korektním zobrazením českých znaků, ovšem už ne se správným zalamováním textu či zobrazením emotikonů. Písmo je kostrbaté a odskočené, ovšem největším problémem je, že neumí zobrazit celý text zprávy, ale jen tu část, která se vejde na displej. Malou náplastí snad je, že v hodinkách zůstávají zprávy i po jejich přečtení.

Zobrazení příchozích zpráv

Tlačítka na boku hodinek mají pevně dané vlastnosti a nelze je nijak měnit. Horním tlačítkem se aktivuje displej, příp. se vrátíte na výchozí obrazovku s ciferníkem. Spodní tlačítko slouží k přímému vstupu do sportovních aktivit. Těch je celkem 14:

 • jogging
 • rychlá chůze
 • cyklistika
 • chůze po horách
 • jízda na rotopedu
 • fotbal
 • veslování
 • jóga
 • běh na běžeckém páse
 • volné cvičení
 • gymnastika
 • basketbal
 • plavání v bazénu
 • plavání ve volné vodě

U venkovních aktivit si můžete zapnout záznam GPS. Jenže ten vám změří jen vzdálenost, nic víc. Navíc při spuštění aktivity musíte několik minut čekat, než hodinky najdou GPS pozici a když už se tak stane, nemáte jistotu, že k ukládání vzdálenosti skutečně dojde. Někdy totiž informace o vzdálenosti v záznamu aktivity úplně chybí.

Záznam ušlých kroků jsem porovnával se svými Galaxy Watch 4 a zde si Haylou RS3 vedly velmi dobře. Vždy naměřily o něco málo méně, protože jim dělá problém zaznamenat pomalé kroky v domácnosti, ale jinak se výsledky shodovaly.

APLIKACE

Tím se dostávám k aplikaci, která toho stejně jako hodinky mnoho neumí. V sekci nastavení lze aktivovat zobrazování upozornění pro jednotlivé aplikace v telefonu, aktivovat kontinuální měření tepu či upozornění na příchozí hovor, který lze hodinkami odmítnout. Měnit můžete i vzhled ciferníku, na výběr je cca 20 různých motivů včetně možnosti volby vlastního obrázku na pozadí ciferníku. Samozřejmě aplikace zobrazuje i základní přehled o záznamech naměřených hodnot a aktivit. Příliš detailních informací se ale nedozvíte. Aplikace je v angličtině, ovšem sem tam narazíte na nepřeložené texty v čínštině.

VÝDRŽ NA BATERII

Baterie v hodinkách má dle specifikací výrobce kapacitu 230 mAh a výdrž 12 dní s aktivním kontinuálním měřením srdečního tepu. Reálná výdrž se samozřejmě odvíjí od počtu monitorovaných sportovních aktivit s aktivní GPS, která dokáže baterii vysát za pár hodin. Při běžném denním použití s aktivním přijímáním notifikací a pár desítkami minut sportování bez GPS dosáhnete na cca 7 dní bez nabíjení. Nabíjení s dodávanou magnetickou nabíječkou zabere necelé dvě hodiny.

RECENZE HAYLOU RS3 – ZÁVĚR

Haylou RS3 jednoznačně spadají do kategorie levných chytrých hodinek, což poznáte zejména na chudší funkční výbavě a doprovodné mobilní aplikaci. Po hardwarové stránce si však nebudete mít moc na co stěžovat. Zpracování těla je velmi dobré, řemínek taktéž neurazí a vyloženě nadšení budete z AMOLED displeje, který jednoznačně považuji za největší plus těchto hodinek. Příjemná je také výdrž na baterii.

Pokud tedy hledáte levnou nositelnou elektroniku a náramky typu Mi Band od Xiaomi jsou pro vás z důvodu tvaru či velikosti displeje nepoužitelné, mohou vás Haylou RS3 určitě oslovit.

Za poskytnutí hodinek k recenzi děkujeme e-shopu Hekka.com. Pokud vás recenze Haylou RS3 přiměla k jejich nákupu, můžete si je pořídit za aktuální cenu 65,99 USD, tedy cca 1 500 Kč.

Pokud ovšem využijete kód Gizchinacz, můžete využít slevu 10 USD. Poštovné je navíc zdarma.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.