Rychlé nabíjení neustále zvyšuje svůj výkon. Na jednu stranu je jistě fajn, když nemusíme na plné nabití našeho telefonu čekat několik dlouhých hodin, ale na druhou stranu může hrozit přehřátí telefonu a nebi snížení životnosti baterie. Ale i tyto neduhy vývojáři postupně vychytávají a snaží se je úplně odstranit. K výrobcům, kteří se stále snaží překročit hranice výkonu nabíjení patří společnost Oppo se svým velmi rychlým nabíjením SuperVOOC.

Připomeňme, že společnost Oppo letos na veletrhu MWC ve španělské Barceloně představila rychlé kabelové nabíjení s výkonem 150 W, které 4500 mAh baterii nabije z 1 % na 50 % za pouhých pět minut v režimu „letadlo“. Kromě toho ale oznámili, že chystají ještě rychlejší nabíjení, jehož výkon dosáhne až na 240 W. A to už je opravdu něco, protože baterie je na 50 % nabitá jen za 3 minuty a 29 sekund. Ale v době konání veletrhu ještě toto nabíjení nebylo připravené pro komerční využití.

Co tvrdí tipaři o rychlém nabíjení společnosti Oppo?

Oppo ovšem není samo v honbě za extrémně rychlým nabíjením. Také značka iQOO pracuje na podobném nabíjení a zdá se, že jej může už v průběhu příštího měsíce představit společně s telefonem iQOO 10 Pro, u kterého tipaři avizují podporu 200 W kabelového nabíjení. Díky němu se prý baterie z nuly na 100 % nabije jen za 12 minut. Nicméně i 240 W nabíjení společnosti Oppo prý může dorazit v dohledné době

Nám dobře známý tipař Digital Chat Station totiž na čínském síti hlásí, že nejmenovaný čínský výrobce zahájil zkušební výrobu 24V/10A nabíječky, která je schopná výkonu 240 W. Tipař sice výslovně neuvádí, že jde o technologii společnosti Oppo, ale je to víc než pravděpodobné. Žádný jiný výrobce totiž neoznámil, že na takto výkonném nabíjení pracuje. Je proto otázkou, jak rychle Oppo 240 W nabíječku otestuje a jak dalece výkon ovlivní životnost baterie.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.