Společnost HMD Global nám na jaře oznámila, že ustupuje o vývoje a výroby vlajkových telefonů. Ale neznamená to, že se s jejich stroji na trhu už nepotkáme. Půjde ale o modely střední a nižší třídy a jeden takový prý zrovna teď připravují. Obchodní název nového stroje je Nokia Style Plus a podle certifikací, které má už za sebou spadá právě do střední třídy.

Parametry telefonu Nokia Style Plus podle FCC

Jednou z certifikací, která odhalila některé ze specifikací modelu Nokia Style Plus je americká FCC a jejich souhrn najdeme na stránkách MySmartPrice. Telefon je v databázi FCC zalistovaný s kódovým označením TA-1448. Ovšem se stejným označením prošel i certifikací Wi-Fi Alliance a CQC. První z certifikací potvrdila i název “Style Plus”.

Dále také certifikace potvrdily, že chystaný stroj podporuje dvoupásmovou Wi-Fi a 5G sítě. Baterie má kapacitu 4900 mAh a součástí balení je i nabíječka s modelovým označením AD-020US. Ta má podporu rychlého nabíjení s výkonem 20 W. Jaký přesný typ procesoru telefon pohání zatím netušíme, ale je pravděpodobné, že společnost HMD Global bude dál pokračovat v celkem úspěšné spolupráci s MediaTekem a použije některý z jeho čipsetů Dimensity.

Dále můžeme podle certifikace FCC počítat i s LCD displejem, což ale nepřekvapí, protože Nokia Style Plus je přece jen telefon střední třídy. Obnovovací frekvence obrazovky může dosáhnout na 90 Hz. Ve foto výbavě pak najdeme trojitý hlavní fotoaparát. Primární snímač má 48 MPix a doplní jej 5 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix snímač pro zaznamenání hloubky ostrosti. Přední kamera dostala 16 MPix. Dále ještě ze snímku, který je součástí certifikace zjistíme, že telefon na výšku měří 166,1 mm a na šířku pak 76,4 mm. Podrobnější informace o dalších specifikacích se určitě objeví už brzy.