Téměř od začátku roku plní síť s železnou pravidelností informace o tom, že společnost Motorola letos uvede super vlajkový telefon. Víme, že má interní označení Frontier a bude prvním telefonem s 200 MPix foto senzorem. A víme i to, že dostane prémiový procesor Snapdragon 8+ Gen1. Výrobce už také naznačil, že tento telefon představí v červenci/júli, ale o jeho obchodním názvu se zatím vedou dohady. Vypadá to, že na globální trh půjde jako Motorola Edge 30 Ultra, ale v Číně se bude prodávat jako Motorola Edge X30 Pro.

Jaké nabíjení u telefonu Motorola Edge 30 Ultra potvrdila certifikace 3C

Protože se uvedení telefonu Motorola Edge 30 Ultra blíží je potřeba, aby měl i patřičné certifikace. A jednou z nezbytných je i certifikace 3C. Ta zpravidla neodhalí příliš mnoho specifikací, ale potvrdí výkon nabíjení, případně i typ nabíječky.

Čínskou certifikací prošel telefon s kódovým označením XT2241-1. A alespoň pro čínský trh má potvrzené rychlé nabíjení s výkonem 125 W. V současnosti nejde o nejrychlejší nabíjení které je komerčně využíváno u chytrých telefonů, ale je to ten nejvyšší standard společnosti Motorola. Očekáváme, že v nejbližších dnech se Motorola Edge 30 Ultra objeví také na stolech certifikátorů Tenaa, kteří snad potvrdí specifikace, o kterých se zatím jen spekuluje.

Tipaři odhadují, že chystaný telefon má 6,67 palcový pOLED displej s rozlišením FullHD+ a vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz. Čelní panel má zakřivené boční hrany a ve středu jeho horní části je „díra“ pro přední 60 MPix kameru. Do obrazovky je také integrovaný snímač otisků prstů. Jak již bylo řečeno, telefon pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1, který prý doplní 8/12 GB operační paměti a 128/256 GB interního úložiště. Baterie má údajně kapacitu 4500 mAh a podporu 125 W kabelového nabíjení. Očekává se i bezdrátové nabíjení s výkonem 50 W. Potvrzený je 200 MPix primární senzor hlavního fotoaparátu, 50 MPix širokoúhlý objektiv a 12 MPix teleobjektiv. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou MyUX.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.