Ani ve druhé polovině letošního roku nebudeme ochuzeni o našlapané vlajkové telefony. Jedním z jejich společných rysů je procesor Snapdragon 8+ Gen1. Mezi ně jednoznačně patří i herní stroj Asus ROG Phone 6, který pro nás Asus už nějakou dobu chystá a už také oznámil, že na jeho globální uvedení dojde 5. července/júla.

Telefon postupně sbírá potřebné certifikace, které avizují některé z jeho specifikací. Za sebou má i benchmarkové testy Geekbench, které potvrdily jak již zmíněný vlajkový čipset společnosti Qualcomm, tak i 16 GB operační paměti, ale spekuluje se až o 18 GB RAM. Zatím ale nemáme příliš jasno v tom, jak herní Asus ROG Phone 6 vypadá.

Tenaa odhalila design telefonu Asus ROG Phone 6

Všechny telefony řady ROG svým designem dávají jasně najevo, že jde o herní stroje a ne jinak je tomu i u jejich letošní generace. Příznivci tohoto lehce futuristického vzhledu si tedy opět přijdou na své a to i přesto, že čelní panel vypadá poměrně klasicky. Na snímcích, které zveřejnila Tenaa, se zdá, že “díra” pro přední kameru leží ve středu horní části displeje. A je pravděpodobné, že do obrazovky je integrovaný i snímač otisků.

Při pohledu na zadní panel vidíme poměrně velký modul hlavního fotoaparátu, který je horizontálně uložený v horní části. V modulu jsou tři foto senzory, kdy kolem prvního z nich je modré okruží. Může zřejmě jít primární snímač, který doplní širokoúhlý objektiv a makro objektiv. Rozlišení jednotlivých senzorů neznáme, ale protože jde primárně o herní telefon, nějaké extrémy ve výbavě hlavní kamery nečekáme.

Co je ale zajímavější než hlavní kamera je sekundární displej, který je orientovaný vertikálně uprostřed pravé strany zad. Tento druhý displej je celkem podobný tomu, který má i ROG Phone 5 Ultimate, ale v případě modelu Asus ROG Phone 6 je poněkud větší. K specifikacím, které zatím známe patří 6,78 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a vysokou obnovovací frekvencí 165 Hz. Dále je to baterie s kapacitou 6000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 65 W. Hovoří se i o 512 GB interního úložiště a operačním systému Android 12 s herní nadstavbou ROG UI.