Huawei Nova 9 Pro spatřil světlo světa již loni v září. Uplynulo několik měsíců a nyní se zdá, že je Huawei ready ukázat novou variantu. Zařízení uvidíme na trhu v červenci, což je o něco dříve než zářijový plán. Každopádně je společnost připravena jej nasadit a jeho výkon jsme měli možnost shlédnout na benchmarku Geekbench. Řada Huawei Nova 10 přinese základní smartphone a variantu Pro. Varianta Pro se nyní dočkala odhalení svého designu spolu s několika klíčovými specifikacemi.

DESIGN A SPECIFIKACE MODELU HUAWEI NOVA 10 PRO

Huawei Nova 10 Pro

Skutečnou fotku odhalil čínský tipař WHYLAB na Weibo. Odhaluje, že Huawei Nova 10 Pro má trojitou sestavu fotoaparátů s 50 Mpx fotoaparátem RYYB. Design fotoaparátu je zcela nový, přináší černé zabarvení s nápisem specifikace fotoaparátu. Prostřední fotoaparát je obklopen zlatým kroužkem. Podle úniku informací má mít telefon 50 MP nebo 60 MP selfie fotoaparát a bude mít podporu 100 W rychlonabíjení.

Chlapci z OnLeaks se také podělili o několik renderů modelu Nova 10 Pro ve vysokém rozlišení. Rendery rovněž ukazují zařízení z různých úhlů, a to ve stříbrném a černém barevném provedení. Design odpovídá modelu Huawei Nova 10 Pro zobrazenému na nové fotografii. Na renderech se však ztratilo logo řady Huawei Nova. Podle leaksteru je Huawei Nova 10 Pro má 6,7-palcový displeje, pod kterým najdeme čtečka otisků prstů pro biometrické ověřování. Domníváme se, že displej bude typu OLED. Zařízení má měřit 164,3 x 73,6 x 8,1 mm.

Huawei Nova 10 Pro

Za zmínku stojí, že smartphone Nova 10 Pro již prošel benchmarkem Geekbench. Výpis potvrzuje, že pod kapotou je procesor Qualcomm Snapdragon 778 G se 4 x jádry ARM Cortex-A78 taktovanými na frekvenci až 2,4 GHz a čtyřmi jádry ARM Cortex-A55. Telefon má také grafický procesor Adreno 642L. Výpis potvrzuje, že telefon má 8 GB RAM a úniky naznačují podporu rychlého nabíjení s výkonem 100 W.

Jak již jsme zmínili výše, zařízení uvidíme na trhu již v příštím měsíci. V důsledku toho již společnost zahájila upoutávkovou kampaň.