ASUS představil Asus Zenbook Pro 14 Duo OLED (UX8402), výkonný a kompaktní notebook pro náročné tvůrce se dvěma obrazovkami. Novinka se vyznačuje sekundární dotykovou obrazovkou ScreenPad Plus nové generace v kombinaci se zcela novou konstrukcí Active Aerodynamic System Ultra (AAS Ultra) s automatickým naklápěním, která zlepšuje chlazení notebooku i ergonomii při práci.

Opravdu výkonný Zenbook Pro 14 Duo OLED je notebook s certifikací Intel Evo, který tvůrcům umožňuje zvýšit jejich kreativní schopnosti na maximum. Až 12. generace procesoru Intel Core i9-12900H a grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti nabízejí extrémní výkon – kombinované TDP až 85 wattů. O chlazení se stará technologie ASUS IceCool Plus s pomocí inovativního konstrukčního mechanismu AAS Ultra, který účinně odvětrává šasi a také naklání sekundární dotykovou obrazovku ScreenPad Plus do úhlu komfortního pro sledování.

Primární dotykový OLED displej má špičkové parametry – rozlišení 2,8K, HDR, poměr stran 16:10, podporu technologie Dolby Vision, obnovovací frekvenci 120 Hz, přesnost barev s validací PANTONE, 100% gamut DCI-P3 v kině kvalitě a certifikaci TÜV Rheinland garantující péči o zrak.

Asus Zenbook Pro 14 Duo

Sekundární displej ScreenPad Plus nové generace

ScreenPad Plus nové generace v Zenbooku Pro 14 Duo OLED je 12,7palcový sekundární dotykový displej umístěný nad klávesnicí a rozprostřený přes celou šířku notebooku. Nově  podporuje nejmodernější stylusy, jako je pero ASUS Pen 2.0. Když se notebook otevře, mechanismus AAS Ultra zvedne zadní část obrazovky ScreenPad Plus až o 20 mm a nakloní ji o 12°. Díky tomu má ScreenPad Plus ideální pozorovací úhel při práci s oběma displeji. AAS Ultra take zlepšuje chlazení, protože umožňuje o 38 % vyšší průtok vzduchu než předchozí generace.

ASUS ScreenPad Plus s AAS Ultra využívá nový software ScreenXpert 3, který nyní umožňuje ještě efektivnější multitasking a kreativní práci napříč obrazovkami. Integrované aplikace, jako jsou App Switcher a App Navigator, zvyšují produktivitu a nabízejí i podporují externích displejů. Nová aplikace Control Panel poskytuje uživatelům přesné a snadné ovládání kreativních aplikací. Umožňuje jim snadno měnit velikost štětce, měnit sytost, upravovat krytí vrstev a mnoho dalšího. K dispozici jsou čtyři typy ovládacích prvků – Dial, Button, Slider a Scroll, které lze bez problémů integrovat do jakéhokoli tvůrčího pracovního postupu. Control panel lze navíc plně přizpůsobit podle potřeb uživatele. Funguje s aplikacemi Adobe Photoshop, Illustrator, Lightroom Classic, Premiere Pro a After Effects – a další kompatibilní aplikace jsou na cestě.

Asus Zenbook Pro 14 Duo

Vynikající obraz

Zenbook Pro 14 Duo OLED, stvořený pro kreativní tvorbu. Přináší vynikající obraz díky kombinaci nové generace sekundární obrazovky ScreenPad Plus a špičkového 14,5palcového dotykového displeje OLED NanoEdge. Ten má rozlišení 2,8K a obnovovací frekvenci 120 Hz. Hlavní dotyková obrazovka s poměrem stran 16:10 pro větší vizuální pracovní prostor má certifikaci Dolby Vision a validaci PANTONE, což je zárukou přesného podání barev. Displej nabízí i certifikaci VESA DisplayHDR True Black 500 pro nejhlubší černou barvu. Díky tomu obrazovka vykresluje ultrarealistické detaily i v těch nejtmavších scénách. Barevný gamut DCI-P3 poskytuje mimořádně živé barvy. Díky vysoké obnovovací frekvenci 120 Hz a době odezvy 0,2 ms jsou i ty nejrychlejší akční scény zcela plynulé. Pohodlí očí uživatelů i při dlouhém sledování garantuje certifikace TÜV Rheinland stvrzující nízké emise modrého světla.

Asus Zenbook Pro 14 Duo – Vysoký výkon

Zenbook Pro 14 Duo OLED poskytuje extrémní výkon pro každou kreativní úlohu díky procesoru až Intel Core i9-12900H 12. generace se čtrnácti jádry a frekvencí až 5,0 GHz v režimu Turbo Boost. Jeho maximální TDP 60 W vyniká při úlohách náročných na procesor, díky čemuž odpadají prodlevy a čekání.

Tento výkonný procesor spolupracuje se studiovou grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti, která je nezbytná pro náročné grafické úlohy, jako je 3D renderování a střih videa. Díky pokročilým funkcím a schopnostem dokáže bleskově zvládnout i ty nejnáročnější vizuální úlohy. Optimální kompatibilitu, výkon a stabilitu zajišťují ovladače NVIDIA Studio.

Asus Zenbook Pro 14 Duo

Všechny tyto výkonné komponenty je nutné účinně chladit, aby mohly plně využít svůj potenciál. O to se stará systém chlazení ASUS IceCool Plus. Ten využívá dva tiché ventilátory IceBlades s až 97 3D zakřivenými lopatkami. Ty ochlazují dvě 8mm teplovodivé trubice vedoucí od procesoru a grafiky. Až o 38 % více horkého vzduchu je odváděno ven z těla notebooku prostřednictvím zvýšeného 20mm zdvihu nového mechanismu AAS Ultra. Výsledkem je, že CPU a GPU mohou pracovat při kombinovaném TDP až 85 W, aniž by docházelo k throttlingu.

A konečně, až 32 GB rychlé paměti RAM a ultrarychlý disk SSD PCIe 4.0 x4 s kapacitou 2 TB zajišťují, že paměť ani úložiště nebudou zpomalovat kreativitu uživatele.

Asus Zenbook Pro 14 Duo – Cena a dostupnost

PN Specifikace Koncová cena vč.DPH
UX8402ZA-UOLED3072W 14,5/i7-12700H/16GB/512GB SSD//Tech Black/W11H 50 990 Kč