Společnost Xiaomi má velmi rozsáhlé portfolio, ve kterém najdeme snad všechno na co si vzpomeneme. Velkou položkou portfolia jsou i různé nositelnosti a mezi ty nejpopulárnější určitě patří fitness náramky Xiaomi Band, kdy ten poslední výrobce představil na konci minulého měsíce. Ale také chytré hodinky zde mají své nezastupitelné místo. A podle čínských tipařů jsou nyní v přípravách další, dosud bezejmenné, Xiaomi Watch.

Co zatím víme o chystaných Xiaomi Watch

Známý tipař Digital Chat Station hlásí, že nové hodinky Xiaomi Watch právě prošly čínskou certifikací 3C a také se objevily na stolech certifikátorů Tenaa. Jejich obchodní název sice neznáme, ale víme, že mají kódové označen M2134W1. Dále tipař avizuje, že hodinky podporují nabíjení s výkonem 5 W, což vyšlo najevo díky certifikaci 3C.

Kromě toho jsou hodinky Xiaomi Watch vybaveny funkcí pro přehrávání zvuku z vestavěného úložiště. Tato funkce ale není žádnou novinkou, protože ji mají i některé novější modely chytrých Xiaomi hodinek. Co ale chystanému chronometru chybí, je podpora eSIM pro nezávislé telefonní hovory a přístup k internetu. Je to možná škoda, protože podpora eSIM je u mnoha uživatelů celkem žádanou funkcí.

Tipař k tomu dodává, že hodinky mají „velký náramek“. To může znamenat, že chystané hodinky jsou v podstatě fitness náramkem, který jen jako hodinky vypadá. Mohou tedy mýt podobnou koncepci jako loni vydané Xiaomi Watch S1, nebo Watch Color 2. Je proto možné, že chystané hodinky půjdou na trh právě jako nástupce loňských Color 2. Přece jen po roce od jejich vydání by to nějakou inovovanou verzi chtělo. Ale v této chvíli jde jen o spekulace, které výrobce nepotvrdil. Vzhledem k tomu, že chystané Xiaomi Watch už sbírají potřebné certifikace, může být jejich uvedení na dohled.