Dnes můžeme třikrát zakřičet hurá! Na globální trhy se totiž dostal náramek Xiaomi Band 7, který je od konce minulého měsíce na trhu v Číně. A asi není potřeba dodávat, že se prodává stejně dobře jako teplé housky na krámě. Náramek samozřejmě putuje i do Evropy a dokonce i na náš český trh.

Evropská a česká cena náramku Xiaomi Band 7

Vzhledem k tomu, že tipaři už před pár dny odhadovali evropské ceny náramku Xiaomi Band 7, podívejme se, jak přesně se trefili. Běžná evropská cena je nastavená na 59,99 euro. Ovšem při prvních prodejích je snížená na 49,99 euro, což je přesně tolik, kolik odhadovali i tipaři. Na českém trhu jde náramek do prodeje za 1290 Kč, takže ani u nás není cena nijak dramaticky přestřelená. Prodeje na českém trhu odstartují 22. června/júna, ale už nyní si můžete náramek u některých prodejců objednat.

Co se týče parametrů globálního Xiaomi Band 7, tak ty se od čínské verze neliší. Respektive od čínské verze bez NFC. Ovšem netřeba zoufat, protože verzi s NFC uvede výrobce na globální trh, včetně českého, ve spolupráci s Mastercard později.

Připomeňme, že AMOLED displej náramku je barevný s úhlopříčkou 1,62 palce. Jeho rozlišení je 490 × 192 pixelů a najdeme zde i podporu Always-on Display (AOD). Další zajímavou novinkou je nepřetržitý monitoring okysličení krve. Zvýšil se i počet sportovních režimů, které náramek podporuje. Letos je to rovných 120 režimů a k nim přibyly i čtyři funkce pro analýzu sportovních dat. Dalším vylepšením je baterie s větší kapacitou a delší výdrží. Letošní Xiaomi Band 7 má 180 mAh baterii a výrobce tvrdí, že na jedno nabití přežije bez úhony až 15 dní provozu při běžném používání. Při intenzivním používání se provozní doba sníží na 9 dnů. A samozřejmě nesmíme zapomenout ani na odolnost do 5ATM, nebo monitoring tepové frekvence a spánku. I na globálních trzích si vyberme z mnoha barevných variant silikonového řemínku.