Našim pravidelným čtenářům jistě neuniklo, že v minulém měsíci došlo na čínském trhu na uvedené telefonů řady Oppo Reno 8. Na trh šly rovnou tři modely, jmenovitě Reno 8, Reno 8 Pro a Reno 8 Pro Plus. Krátce po nich se poněkud překvapivě objevil v Evropě telefon Reno 8 Lite, který ale s čerstvě vydanou řadou nemá mnoho společného. Jde totiž o přeznačený čínský model Reno 7 Lite 5G. Přesto se ale mluví o tom, že se na globální trhy, potažmo i do Evropy, dostanou i originální modely řady Reno 8. A to včetně modelu Oppo Reno 8 Pro, který právě prošel testy na benchmarkové platformě Geekbench.

Jak bude vypadat globální verze Oppo Reno 8 Pro

A proč nás zajímá právě model Oppo Reno 8 Pro? Je to především proto, že jej na čínském trhu pohání procesor Snapdragon 7 Gen1, který byl krátce před uvedením telefonu oficiálně představený. Testy Geekbench ovšem vyvolávají tak trochu zmatek. Telefon jimi totiž prošel s procesorem Dimensity 8100. Jenže tento čipset pohání čínskou verzi modelu Reno 8 Pro Plus. Je tedy možné, že na globální trhy se telefon s tímto obchodním názvem vůbec nedostane a výrobce z něj udělá model Reno 8 Pro.

Vraťme se ale zpět k Geekbench testům. Oppo Reno 8 Pro zde má kódové označení Oppo CPH2357 a pohání jej osmi jádrový procesor s maximálním taktem jader 2,85 GHz a GPU Mali-G610 MC6. A to je právě již zmíněný Dimensity 8100, případně 8100 Max. Při testech jej doplnilo 12 GB operační paměti a systém Android 12. V Single-core testu telefon získal 898 bodů a ve více jádrovém testu pak 3555 bodů.

Pokud je naše úvaha správná a čínské Reno 8 Pro Plus je globální Oppo Reno 8 Pro, můžeme čekat 6,7 palcovou AMOLED obrazovku s FullHD+ rozlišením,  obnovovací frekvencí 120 Hz a maximálním jasem 950 nitů. Kromě 12 GB RAM může jít na globální trh i verze s 8 GB. Interní úložiště má 256 GB. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Přední kamera dostala 32 MPix a hlavní fotoaparát tvoří 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímače. Počkejme ale, až tyto specifikace u globální verze potvrdí výrobce.