Společnost Motorola sice potvrdila, že v příštím měsíci představí prémiový telefon s 200 MPix foto senzorem a procesorem Snapdragon 8+ Gen1, ale nezapomíná ani na přípravu dalších nových produktů. Mezi ně patří i rozšíření portfolia v segmentu tabletů. Loni se k nim totiž Motorola po nějakém čase vrátila a představila levný tablet Tab G20 a letos na k němu přidala i poněkud dražší a výkonnější Tab G70. Posledně jmenovaný tablet vydala Motorola na začátku roku v lednu /januári a nyní se zdá, že se k němu už brzy přidá i další kousek, který má obchodní název Moto Tab G62.

Co o tabletu Moto Tab G62 prozradili tipaři

Podle stránek MySmartPrice se chystaný tablet Moto Tab G62 objevil v databázi Google Play Console. Tímto se potvrdil jeho obchodní název a dvě modelová označení, XT2261-1 a XT2261-2. Z výpisu dále vyčteme, že první z modelů podporuje pouze Wi-Fi a ten druhý i LTE. Oba modely podle Google Play Console spadají svými specifikacemi mezi zařízení střední třídy.

K tomu další z tipařů, Abhishek Yadav, dodává, že model, který podporuje pouze Wi-Fi připojení pohání procesor Snapdragon 678. Model s podporou 4G sítí naopak pohání čipset Snapdragon 665. V obou případech jde o procesory postavené na 11nm výrobním procesu, kdy jeden z nich Qualcomm představil v roce 2019 a druhý v roce 2020.

Tablet Moto Tab G62 dostane 4 GB operační paměti a poběží na systému Android 12 s uživatelským rozhraním společnosti Motorola. Posledním parametrem, který u chystaného tabletu známe je informace o jeho displeji s rozlišením 2000 × 1200 pixelů. To je v podstatě stejné jako u obrazovky modelu Tab G70, která má úhlopříčku 11 palců. Ovšem u chytaného tabletu G62 tipaři spíš čekají menší 9,7 palcovou úhlopříčku. Další specifikace ale mohou být podobné. Je pravděpodobné, že výrobce na připravovaný tablet začne už brzy upozorňovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.