Společnost Motorola sice potvrdila, že v příštím měsíci představí prémiový telefon s 200 MPix foto senzorem a procesorem Snapdragon 8+ Gen1, ale nezapomíná ani na přípravu dalších nových produktů. Mezi ně patří i rozšíření portfolia v segmentu tabletů. Loni se k nim totiž Motorola po nějakém čase vrátila a představila levný tablet Tab G20 a letos na k němu přidala i poněkud dražší a výkonnější Tab G70. Posledně jmenovaný tablet vydala Motorola na začátku roku v lednu /januári a nyní se zdá, že se k němu už brzy přidá i další kousek, který má obchodní název Moto Tab G62.

Co o tabletu Moto Tab G62 prozradili tipaři

Podle stránek MySmartPrice se chystaný tablet Moto Tab G62 objevil v databázi Google Play Console. Tímto se potvrdil jeho obchodní název a dvě modelová označení, XT2261-1 a XT2261-2. Z výpisu dále vyčteme, že první z modelů podporuje pouze Wi-Fi a ten druhý i LTE. Oba modely podle Google Play Console spadají svými specifikacemi mezi zařízení střední třídy.

K tomu další z tipařů, Abhishek Yadav, dodává, že model, který podporuje pouze Wi-Fi připojení pohání procesor Snapdragon 678. Model s podporou 4G sítí naopak pohání čipset Snapdragon 665. V obou případech jde o procesory postavené na 11nm výrobním procesu, kdy jeden z nich Qualcomm představil v roce 2019 a druhý v roce 2020.

Tablet Moto Tab G62 dostane 4 GB operační paměti a poběží na systému Android 12 s uživatelským rozhraním společnosti Motorola. Posledním parametrem, který u chystaného tabletu známe je informace o jeho displeji s rozlišením 2000 × 1200 pixelů. To je v podstatě stejné jako u obrazovky modelu Tab G70, která má úhlopříčku 11 palců. Ovšem u chytaného tabletu G62 tipaři spíš čekají menší 9,7 palcovou úhlopříčku. Další specifikace ale mohou být podobné. Je pravděpodobné, že výrobce na připravovaný tablet začne už brzy upozorňovat.