Po oficiálním oznámení nejvýkonnějšího chipsetu Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, jsme slyšeli spoustu prohlášení od různých výrobců smartphonů. Všichni tvrdili, že na cestě je několik telefonů poháněných tímto čipem. První modely se dostanou do obchodů již v červenci. Najdeme mezi nimi i řadu iQOO 10.

Na začátku dnešního dne odhalil známý tipař na Weibo nejnovější zprávy týkající se řady iQOO 10. Uvedl, že telefon se bude moci pochlubit nejen 50megapixelovým hlavním fotoaparátem na podstavci, ale bude také využívat speciální čip V1 ISP od společnosti VIVO.

ČIP VIVO V1 ISP

VIVO X70 Pro byl ve skutečnosti prvním telefonem, který byl vybaven čipem V1. Z informací, které nám poskytl VIVO X70 Pro, víme, že dokáže zajistit inteligentní redukci šumu, inteligentní vkládání snímků MEMC a snížení spotřeby energie souvisejících algoritmů. Ve srovnání s procesorem má poměr energetické účinnosti komplexních výpočtů teoreticky 100krát lepší. A při snímání nočních scén a videí je výpočetní účinnost mnohem lepší.

IQOO 10

Mobilní fotografové si nově oblíbili s tímto čipem noční fotografování. Dokáže například předvést efekt nočního vidění v reálném čase při černém světle. Jinými slovy, uživatelé mohou v rozhraní náhledu fotografií vidět efekt téměř filmového jasu.

Mimochodem, u modelu VIVO X80 debutovala vylepšená verze čipu, a to VIVO V1+.

FUNKCE IQOO 10

Každopádně ještě předtím jsme se dozvěděli několik dalších novinek týkajících se technologií nabíjení řady iQOO 10. Pokud se nestane nic nečekaného, budou telefony vybaveny podporou rychlého nabíjení 200 W. Pokud tomu tak bude, telefony iQOO opět zvednou rekord v rychlém nabíjení v odvětví mobilních telefonů.

IQOO 10

Co je ještě zajímavější, společnost se chystá do balení dokonce umístit 200W nabíječku. Což už tedy bohužel vůbec není standardem.

Řada iQOO 10 dostane 6,78palcový LTPO displej s rozlišením 2K a s vysokou obnovovací frekvencí 120Hz. To znamená, že se bavíme o skutečně prémiové řadě smartphonů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.