I když se může zdá předčasné mluvit o telefonech Xiaomi 13 a 13 Pro, je jasné, že se na nich už nyní pracuje. A to i ve chvíli, kdy letošní řada 12 ještě není kompletně uzavřená. Máme před sebou ještě uvedení prémiového modelu Xiaomi 12 Ultra, který zřejmě dorazí v průběhu příštího měsíce s procesorem Snapdragon 8+ Gen1. Kromě toho jsou v přípravách i modely 12S a 12S Pro, které dostanou stejný vlajkový procesor.

Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro budou mít Snapdragon 8 Gen2

Než se tedy podíváme na to, kdy dojde na uvedení nových vlajkových telefonů připomeňme, že řada Xiaomi 12 na čínském trhu debutovala těsně před koncem loňského roku. A díky tomu se jí nepodařilo urvat prvenství v použití procesoru Snapdragon 8 Gen1. To jak víme má společnost Motorola, která svůj vlajkový stroj Moto Edge X30 představila na čínském trhu na začátku prosince/decembra.

Ovšem letos by se mohla karta obrátit ve prospěch společnosti Xiaomi. Známý čínský tipař Digital Chat Station totiž na Weibo tvrdí, že telefony řady Xiaomi 13 letos dorazí dřív než loni. Konkrétně zmiňuje listopad/november. Dodává, že telefony budou minimálně dva a dostanou chystaný procesor Snapdragon 8 Gen2. Je tedy pravděpodobné, že Qualcomm představí tento nový vlajkový čipset ve stejném období jako loni. O čipsetu zatím víme, že má čtyři clustery s architekturou 1/2/2/3, jedním jádrem Cortex-X3, dvěma jádry Cortex-A720, dvěma jádry Cortex-A710 a třemi jádry Cortex-A510.

Tomuto procesoru bude v případě telefonů řady Xiaomi 13 sekundovat operační systém Android 13. Další zvěsti naznačují, že chystané modely Xiaomi mají kódová označení 2211133C a 2210132C a interní označení „Nuwa“ a „Fuxi“. Počítá se také s tím, že o optiku telefonů se postará společnost Leica a hlavní fotoaparáty budou trojité. Ve hře jsou podle tipařů i zakřivené AMOLED displeje s úzkými rámečky a středovou “dírou” pro přední kameru.