HONOR Magic4 Pro, vlajkový prémiový mobilní telefon, který proráží benchmark v kategorii mobilních telefonů. V České republice zbořil všechny odhady prodejů a byl hned první den vyprodaný. A i po doskladnění znovu došlo k vyprodání během jednoho dne. Není se čemu divit, je to vůbec poprvé, kdy je prémiový mobilní telefon HONOR uvedený i na tuzemský trh, který skóruje ve všech kategoriích. Srdcem je nejvýkonnější čip na světě, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, vysoce kvalitní LTPO displej je zaoblený na všech čtyřech hranách a i díky 1,07 miliardě živých barev si vychutnáte opravdový zážitek ze sledování jakéhokoli obsahu. A u toho to nekončí, nechybí profesionální filmová technologie IMAX Enhanced, vůbec poprvé na mobilních telefonech snímkovací frekvence 4K 60 fps nebo vysoká HDR kvalitu snímků. Jak si vede ve srovnání s konkurencí ze stejné cenové hladiny, Xiaomi 12 Pro, Samsung S22+ nebo Sony Xperia 1 III?

Procesor je srdcem telefonu

Rozdíly v prémiové kategorii jsou v dnešní době stále menší, v případě procesoru jsou karty rozdané jasně. Za kratší konec tahají mobilní telefony Sony a Samsung. Sony vsadilo na starší čip Snapdragon 888 a Samsung už tradičně na Exynos. Oba výkonnostně nestačí na v tuto chvíli nejvýkonnější čip Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1.  Tento špičkový osmijádrový procesor s 4nm technologií tvoří základ hardwaru HONOR Magic4 Pro a Xiaomi 12 Pro. Exceluje při celkovém zatížení, při náročných hrách nebo tvorbě videa ve vysokém rozlišení.

HONOR Magic4 Pro

HONOR Magic4 Pro – Focení a natáčení na filmové úrovni

Nový prémiový HONOR Magic4 Pro poráží v této kategorii všechny konkurenty, který nabízí kombinaci 50Mpx širokoúhlý fotoaparát, 50Mpx ultra širokoúhlý fotoaparát, 64Mpx periskopový fotoaparát, doplňuje je také dTOF 8×8 senzor a senzor zamezující blikání. Oproti tomu Xiaomi disponuje trojicí 50Mpx zadních fotoaparátů, 50Mpx hlavní fotoaparát, 50Mpx ultra širokoúhlý a 50Mpx teleobjektiv. Samsung nabízí kombinaci jen hlavního 50Mpx fotoaparátů, který doplňují 12Mpx ultra širokoúhlý a 10Mpx teleobjektiv. Sony Experia pak má hlavní 12Mpx fotoaparát doplněný o 12Mpx širokoúhlý fotoaparát a 12Mpx teleobjektiv. Nejde ale jen o mega pixely. Tady HONOR Magic4 Pro válcuje svoje soupeře a přichází s Ultra Fusion Photography, technologií, kdy jednotlivé čočky spolupracují v různých ohniskových vzdálenostech společně, aby dosáhly co nejvyšší kvality výsledné fotografie. HONOR Magic4 Pro byl díky foto a video výbavě zařazený do špičky a zlaté kategorie DXOMARK.

HONOR Magic4 Pro

Kapacita baterie

Jak stoupají nároky na výbavu mobilních telefonů, stoupá samozřejmě i potřeba dostatečné kapacity baterie. Z porovnávaných značek jen HONOR Magic4 Pro a Xiaomi 12 Pro disponují 4600mAh kapacitou baterie, obě značky se předhání v nejvýkonnějším rychlonabíjení, Xiaomi nabízí 120W rychlonabíjení, HONOR Magic4 Pro pak 100W rychlonabíjení i 100W bezdrátové rychlonabíjení. Samsung S22+ s 4500mAh kapacitou baterie stačí na 45W nabíjení a Sony Xperia 1 III s 4500mAh dosáhne jen na 30W nabíjení.

HONOR Magic4 Pro – Závěrečný verdikt

V porovnávané prémiové kategorii je konkurence velmi vyrovnaná. HONOR Magic4 Pro ale převyšuje všechny ostatní modely svoji prémiovou foto a video výbavou, navíc za podpory filmové technologie IMAX Enhanced. Vůbec poprvé se také můžete na mobilním telefonu setkat se snímkovací frekvencí 60fps. Samozřejmostí je také vysoká kvalita 4K nebo HDR.