Značka iQOO představila na začátku letošního roku na čínském trhu telefony řady iQOO 9 s procesorem Snapdragon 8 Gen1. Na konci února/februára došlo i na uvedení na globálních trzích a k modelům iQOO 9 a 9 Pro výrobce přidal i model 9 SE. Nyní to vypadá, že se na trh chystá i další přírůstek, model iQOO 9T.

Kdy dorazí telefon iQOO 9T?

Telefon iQOO 9T je v hledáčku tipařů už od letošního dubna/apríla, kdy se objevil v databázi IMEI. Díky jeho kódovému označení I2021 tipaři v té době odhadovali, že se telefon primárně podívá na indický trh. To také nyní potvrdily stránky 91Mobiles s tím, že představení v Indii proběhne někdy v příštím měsíci, krátce po debutu telefonu OnePlus 10T. Dále také avizují některé ze specifikací chystaného stroje.

Tím hlavním, na co tipaři upozorňují, je použití procesoru Snapdragon 8+ Gen1. Telefon se tímto zařadí mezi vlajkové lodě. Ovšem je otázkou, jak výrobce nastaví jeho další specifikace, protože pro indický trh se ve valné většině spíš počítá s cenově dostupnějšími telefony.

Ale i na tuto otázku máme alespoň částečnou odpověď. iQOO 9T prý dostane AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. Jakou má obrazovka úhlopříčku v této chvíli nevíme. Další z očekávaných specifikací je podpora rychlého nabíjení s výkonem 120 W. Tím ale odhady končí a přichází chvíle na čiré spekulace, které vycházejí z parametrů modelu iQOO 9 Pro. Stejně jako tento model může mít i chystaný iQOO 9T až 12 GB operační paměti, stereo reproduktory, snímač otisků prstů v displeji a trojitý hlavní fotoaparát. Není vyloučeno ani bezdrátové nabíjení s výkonem 50 W. Ale jsou to opravdu jen spekulace. Počítáme s tím, že výrobce začne už brzy na reálné parametry chystaného stroje upozorňovat.