Společnost OnePlus letošní rok odstartovala vydáním vlajkového telefonu OnePlus 10 Pro, který se následně po dvou měsících dostal i na globální trhy. Pak představili několik telefonů střední třídy ze série Nord a Ace, ale stále čekáme na další prémiový telefon. O něm se sice mluví už dlouho, ovšem teprve nedávno se potvrdil jeho obchodní název OnePlus 10T. A víme i to, že bude druhou a poslední vlajkovou lodí této značky v letošním roce.

Specifikace a ceny OnePlus 10T

Minulý týden tipaři nenápadně naznačovali, že telefon OnePlus 10T dorazí už brzy. Nu a podle nejnovější zvěsti na čínské síti to opravdu tak vypadá. Podle nových odhadů telefon výrobce představí už v průběhu příštího měsíce. Jeho cena se prý pohybuje mezi 3000 až 4000 jüany, což v přepočtu vychází na 448 až 597 dolarů. To je tedy poměrně méně, než cena, za jakou se začal na čínském trhu prodávat model OnePlus 10 Pro, který začínal na zhruba 737 dolarech. Že by se tedy OnePlus vrátil ke svému “zabijákovi vlajkových lodí”?

Že jde o prémiový telefon naznačuje použití procesoru Snapdragon 8+ Gen1, který navíc zaručí i lepší výkon. K němu výrobce přidá až 12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. AMOLED displej má úhlopříčku 6,7 palce, FullHD+ rozlišení a obnovovací frekvenci 120 Hz. Obrazovka navíc podporuje technologii LTPO 2.0, HDR10+ a vzorkovací frekvenci 360 Hz. Z hlediska designu je displej stejný jako u modelu 10R a má ve středu horní části “díru” pro přední kameru.

Zadní panel telefonu OnePlus 10T je vzhledem naopak podobný modelu 10 Pro. Hlavní fotoaparát je trojitý a i s LED bleskem leží ve čtvercovém modulu. Primární snímač má rozlišení 50 MPix a doplní jej 8 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. O optiku se zřejmě postarala společnost Hasselblad, stejně jako u modelu Pro. Přední kamera má údajně 16 MPix. Baterie má kapacitu 4800 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 150 W. Jde o stejně rychlé nabíjení, které má i model 10R. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou Oxygen OS 12. Počkejme ale, co potvrdí výrobce.