Jako každý rok tak i letos v květnu/máji proběhla vývojářská konference I/O společnosti Google. Kromě jiného na ní došlo i na uvedení telefonu Google Pixel 6A, který je levnější verzí vlajkových modelů Pixel 6 a Pixel 6 Pro. Ale vzhledem k tomu, že se telefon teprve krátce před uvedením dostal do sériové výroby, na trhu stále není. Google ovšem přislíbil, že předběžné objednávky v USA odstartují 21. července/júla a prodeje začnou 28. července. Následně se pak telefon začne prodávat i na několika dalších trzích, včetně toho evropského.

Kompletní specifikace telefonu Google Pixel 6A

O telefonu Google Pixel 6A jsme se na konferenci sice dozvěděli hodně, ale ne úplně všechno. Možná proto známý tipař @evleaks na Twitteru zveřejnil jak velké množství zřejmě oficiálních renderů, tak kompletní specifikační list se všemi parametry. Nutno říci, že rendery neukazují v podstatě nic nového a korespondují s tím, co už výrobce ukázal na představovačce. Ale jistě nebude od věci se podívat na specifikační list a parametry si zopakovat.

Google Pixel 6A má 6,1 palcový displej s obnovovací frekvencí 60 Hz, rozlišením 2400 × 1080 pixelů a poměrem stran 20:9. Obrazovka je typu AMOLED s podporou AOD a ochranným sklem Gorilla Glass 3. V displeji je také integrovaný snímač otisků prstů. Stejně jako jeho starší bratry pohání i Pixel 6A procesor Tensor s bezpečnostním čipem Titan M2. K dispozici je 6 GB operační paměti LPDDR5 a 128 GB interního úložiště UFS 3.1.

Baterie má kapacitu 4306 mAh a podle specifikačního listu podporuje rychlé nabíjení. Jeho výkon zde uvedený není, ale z dřívějška víme, že je to 18 W. K akumulátoru výrobce dodává, že při používání funkce Extreme Battery Saver telefon vydrží v provozu až 72 hodiny, při vypnuté funkci je to 24 hodin. Dále vidíme, že ve výbavě najdeme i stereo reproduktory a dva mikrofony s funkcí potlačení šumu.

Konektivitu zastupuje 5G SA/NA, 4G VoLTE, Wi-Fi 6E 802.11ax (2,4/5 GHz), Bluetooth 5.2 LE, GPS, USB-C a NFC. A rozhodně nesmíme zapomenout ani na hlavní fotoaparát s 12,2 MPix snímačem s podporou OIS a druhým širokoúhlým senzorem s rozlišením 12 MPix. Přední kamera má 8 MPix. Fotoaparáty nabízejí oblíbené funkce jako je Magic Eraser, Real Tone, Face Unblur a další. Operačním systémem je Android 12. Google pro Pixel 6A přislíbil minimálně 5 let bezpečnostních aktualizací. Cena Google Pixel 6A je nastavená na 449 dolarů a do prodeje jdou tři barevné varianty, jmenovitě Chalk, Charcoal a Sage.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.