Značka Vivo nám v dubnu/apríli naservírovala telefony řady X80. I když jsme čekali na tři modely, Vivo uvedlo jen dva, standardní X80 a X80 Pro. Výrobce sice sliboval i nejvyšší model Vivo X80 Pro Plus, ale jeho představení nakonec poněkud odsunul. Každopádně oba modely, které jsou na trhu mají prémiovou výbavu s procesory Snapdragon 8 Gen1 a Dimensity 9000. Odložení představení modelu X80 Pro Plus zřejmě způsobilo čekání na vlajkový čipset Snapdragon 8+ Gen1. Výrobce totiž už dřív avizoval, že tento telefon představí ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Nyní pro stránky MySmartPrice přípravy telefonu Vivo X80 Pro Plus exkluzivně potvrdil známý tipař Yogesh Brar. Brar tvrdí, že původní odhady představení tohoto prémiového stroje ve třetím čtvrtletí letošního roku nejsou zcela přesné. Podle něj na uvedení dojde až v říjnu/októbri, ale i to je jen předběžný odhad. Přesto si myslí, že do konce roku bude telefon určitě na trhu.

Některé ze specifikací telefonu Vivo X80 Pro Plus

Vzhledem k tomu, že Vivo X80 Pro Plus je tím nejvyšším modelem z celé řady X80, je jisté, že dostane procesor Snapdragon 8+ Gen1. Ostatně model Pro vyšel ve dvou verzích, kdy první z nich pohání Snapdragon 8 gen1 a druhou pak čipset Dimensity 9000. Nový „plusový“ procesor společnosti Qualcomm má navíc o 10 % vylepšený výkon CPU a také GPU, takže je jisté že výrobce přezbrojí právě na něj.

Podrobnější informace o specifikacích sice nemáme, ale přece jen některé z nich tipaři odhadují. Můžeme prý očekávat 6,8 palcový AMOLED displej s rozlišením 2K a obnovovací frekvencí 120 Hz. Dále je pravděpodobné, že telefon podporuje rychlé nabíjení s výkonem 120 W. Vzhledem k tomu, že model X80 Pro má skvělou foto výbavu s optikou společnosti Zeiss, jistě ji dostane i model Pro Plus. Hlavní fotoaparát prý má čtyři senzory, konkrétně je to 50 MPix primární snímač, 48 MPix snímač Sony IMX598, 50 MPix snímač Samsung JN1 a 50 MPix snímač Samsung JN2. U hlavního fotoaparátu tipaři odhadují i použití stabilizace na úrovni gimbalu. Samozřejmě jde o nepotvrzené zvěsti, takže je berme s rezervou.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.