Když v roce 2020 představila společnost Samsung svůj historicky první telefon z řady Fan Edition, Galaxy S20 FE, způsobila celkem slušný poprasky na trhu. Šlo totiž o telefon, který vznikl díky zpětné vazbě fanoušků a jejich představě o ideálním telefonu. První FE model šel na trh ve dvou verzích, a to s podporou 4G a 5G. O rok později se měl dostat na trh model Galaxy S21 FE, ale s jeho vydáním to bylo dost komplikované. Po několika odkladech Samsung telefon konečně představil až letos v lednu/januári, ale jen ve verzi s podporou 5G. Proto se zdá, že je nyní ten správný čas na verzi Samsung Galaxy S21 FE 4G.

Co zatím víme o modelu Samsung Galaxy S21 FE 4G

Přestože jsme vydání modelu Samsung Galaxy S21 FE 4G už opravdu nečekali, Samsung nás překvapil a údajně “fanouškovský” model s podporou 4G chystá. Alespoň podle toho, co zveřejnily nizozemské stránky GalaxyClub. Telefon dostane procesor střední třídy a bude prý podstatně levnější než jeho bratr s podporou 5G sítí.

Na webu Samsung Netherlands je prý už spuštěná stránka podpory pro Samsung Galaxy S21 FE 4G a telefon je zde uvedený pod modelovým označením SM-G990B2. Připomeňme, že verze s podporou 5G má modelové označení SM-G990B. Navíc telefon s označením SM-G990B2 už prošel i certifikací Bluetooth SIG, která potvrdila podporu Bluetooth 5.2. Dále se prý tento telefon objevil i na stránkách dvou skandinávských e-shopů, které dokonce uvádí i jeho hlavní parametry. A na ty se teď podíváme.

Na začátku jsme zmínili, že chystaný telefon dostane procesor střední třídy. Tím je Snapdragon 720G, který pohání například i telefon Galaxy A52 a najdeme jej i v telefonech Redmi. A právě tento čipset sníží cenu chystaného telefonu. Procesor doplní 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Displej má prý úhlopříčku 6,4 palce a rozlišení 2340 × 1080 pixelů. Baterie má kapacitu 4500 mAh, operačním systémem je Android 12 a hlavní fotoaparát tvoří dva 12 MPix senzory a 8 MPix snímač. To je tedy vše co v této chvíli víme, ale je pravděpodobné, že další informace přijdou už brzy.